Já, Honorsák #4: Předměty v Honors mi pomohly poznat samu sebe, což považuji za důležitý krok pro můj další rozvoj, říká Gabi Horníčková

V předchozím díle (zde) série „Já, Honorsák” jste mohli navnímat lásku Meng k technologiím. Tentokrát nabízíme neskutečně našlapanou cestu naší relativně čerstvé absolventky Gabči Horníčkové. Kde leží její Honors diplom? Co ji překvapilo na Honors exkurzi ve Vietnamu? To vše se můžete dočíst ve čtvrtém díle „Já, Hornorsák”. 

Jak ses dostala do Honors? 

V roce 2016 jsem končila bakalářské studium. Z oboru Podnikání právo jsem přešla na mezinárodní obchod na FMV. Do magistra se mi moc nechtělo, tak jsem se rozhodla, že si studium zpestřím, jak jen to půjde, abych našla motivaci celé studium dokončit. Jako první jsem šla na stáž do Lasvitu v Paříži a hned poté na stáž v rámci Stálé Mise v Ženevě. V té době jsem na stránkách VŠE narazila na program Honors Academia. Nikoho z Honors jsem neznala, tak jsem se poradila s mamkou, zda si myslí, že to je dobrý nápad, vyplnila jsem všechny formuláře a přihlásila se. Zpětně jsem strašně moc ráda, že jsem do toho šla. 

Kdy si Honors absolvovala? 

Jsem čerstvý absolvent, program jsem dokončila teprve dva roky zpátky. Po pandemii jsem už na slavnostním vyhlášení a předání diplomů nebyla, protože jsem už byla pracovně v Dubaji. Můj diplom tak pravděpodobně leží někde ve školním kabinetě. Podobně mi takto zůstal ležet ve škole i bakalářský diplom, který jsem si pak nakonec vyzvedla. To plánuji i pro Honors diplom, slibuji (směje se). 

Jak ses dostala k tomu, čím se zabýváš dnes? 

Vždy jsem se ráda učila nové věci a poznávala nové země. I proto jsem se přihlásila na Fakultu mezinárodních vztahů na VŠE. Moje první stáž byla v Lasvitu v Paříži, kde mě okouzlila jak destinace, tak samotná pracovní zkušenost. Navíc to pro mě bylo poprvé, kdy jsem se o sebe musela dlouhodobě sama postarat – najít si bydlení a zvládnout pracovat částečně ve francouzštině a angličtině. Poté jsem v rámci Stálé mise ČR v Ženevě pracovala pro Světovou obchodní organizaci (WTO) a Světovou organizaci pro duševní vlastnictví (WIPO). Po těchto skvělých a intenzivních zkušenostech jsem se zaměřila na dokončení magisterského studia a pokročení v programu Honors Academia. Při tom jsem si ještě našla part time v automotive v Renaultu a potom absolvovala stáž v Retail designu v L´Oreálu (ano, samé francouzské firmy). Po škole jsem ještě finišovala Honors a nastoupila na plný úvazek společnosti Hilti. Po všech těchto zkušenostech jsem cítila, že bych se chtěla pohybovat někde mezi marketingem a salesem.  

I po několika letech jsem byla stále v kontaktu s kamarádkou a mým šéfem ze stáže z Lasvitu, proto mi neuniklo, že Lasvit vypsal pozici v Dubaji. Přihlásila jsem se až po několika měsících a ještě v rámci pandemie jsem se přestěhovala do Dubaje. V Lasvitu (výrobce svítidel a uměleckých instalací – pozn. autora) mám na starosti trhy SAE, Katar a JAR. V rámci mé pozice vyhledávám nové klienty, starám se o současné a procesuji projekty od začátku až do konce, tedy od podepsání smlouvy až po instalaci. Je to taková kombinace mnoha rolí, ale nejblíže je možná account sales manager nebo project consultant. Vždycky jsem chtěla pracovat v zahraničí, a přestože mám pocit, že tuto ambici jsem už naplnila, pořád se hodně učím a baví mě současné tempo a styl práce.  

Co děláš ve svém volném čase, jak upouštíš páru? 

Je pravda, že v posledním roce šlo relaxování trochu stranou, ale učím se umět odpočívat (směje se). Ve zkratce – miluju hory a zpěv. V roce 2019 po ukončení VŠE jsem sama přešla celé Pyreneje (1000 km) po francouzské hranici. S kamarády plánujeme tento rok výstup na Mont Blanc. To mi připomíná, že bych už měla začít na výstup trénovat (směje se). Ne každý to o mě ví, ale současně s bakalářským studiem jsem studovala populární zpěv na konzervatoři, kterou jsem ale nedokončila kvůli dalším pracovním příležitostem v zahraničí. Jsem členka kapely Abba World Revival a jakmile jsem v Čechách, tak hned utíkám zpívat koncerty. 

Co plánuješ do budoucna? 

Zatím se pořád vidím v Lasvit Dubaj, časem bych se ale chtěla vrátit do Čech. Určitě chci mít práci spojenou se zahraničím, ale s působištěm v Praze. Možností kariérního rozvoje je strašně moc, nejspíš bych chtěla ze salesu zase zpět proniknout do oblasti marketingu, což je hodně dynamický obor. Časem možná založím i něco vlastního, kdo ví. Ať už mě v životě čeká cokoliv, určitě to bude spojené s výzvami, které mě nějak posunou. 

Jaký byl tvůj nejoblíbenější předmět nebo akce v Honors? 

Za mě byla rozhodně nejlepší exkurze, byli jsme ve Vietnamu. Na tamní partnerské škole jsme se potkali se studenty a navštívili i textilní průmysl a továrny. Byla jsem mile překvapená, že podmínky v tamních továrnách byly ucházející a lidské. Nedělám si ale iluze, že by nás pustili do “otrokářské” továrny. Na Honors mě nejvíc bavil fakt, že dělám pro sebe něco navíc, zcela dobrovolně. Hodně se mi líbily i předměty vyučované mimo areál VŠE. Moc ráda vzpomínám i na best practice v Tchibu a dalších firmách, kde člověk mohl v jednom dni či víkendu ochutnat fungování společnosti, aniž by se musel upisovat na stáž či pracovní úvazek. Určitě mě hodně bavily Nové drivery marketingu a nejrůznější osobnosti, které nám chodili na přednášky.  

Je něco, co sis z Honors odnesla, v čem tě Honors posunulo? 

Hodně se mi líbil osobnostní dotazník, který každý student vyplňuje na začátku a na konci studia. Přestože můj život se za ty tři roky hodně proměnil, výsledky mi vyšly dost podobně. Pořád jsem to já (směje se). Mám ráda všechny předměty, které pracují se sebepoznáním a plánováním osobního rozvoje. V rámci předmětu Osobní rozvoj jsme se věnovali mentoringu a koučování, což mě hodně bavilo. Pomohlo mi to poznat lépe samu sebe, což je základní krok pro další rozvoj. 

Co by si vzkázala studentům, kteří o Honors přemýšlí? 

Pokud vám na univerzitě chybí parta a třída, najdete v Honors skvělé lidi jak po osobní, tak profesní stránce. Honorsáci se sobě podobají svými ambicemi a chutí se rozvíjet, zároveň se často liší v zaměření, takže se od sebe mohou vzájemně hodně naučit. Od Honors získáte široký okruh lidí, na které se v budoucnu budete moct vždy profesně obrátit a zároveň užší okruh přátel, se kterými projdete předměty a budete mít společné vzpomínky na celý život.  

 

Přemýšlíš o Honors? 

  • Jaké předměty tě na Honors potkají? Seznam předmětů zde. 
  • Více informací k přijímacímu řízení zde. 
  • Jak vypadá začátek nováčka? Podívej se na minisérii “Pod pokličkou Honors”. 
  • Neboj se na cokoliv zeptat současného tajemníka na miroslav.kral@honors.cz. 

 

Chtěli byste se o Gábi dozvědět víc? Spojte se s ní na LinkedIn (zde).

Já, Honorsák #4: Předměty v Honors mi pomohly poznat samu sebe, což považuji za důležitý krok pro můj další rozvoj, říká Gabi Horníčková
  • Autor: Miroslav Král
  • Vytvořeno:
  • Poslední aktualizace: