O programu

Program Honors Academia, který vznikl v ČR v roce 2007, je zaměřen na rozvoj studentů, kteří projevují aktivní zájem o své další vzdělávání. Jedná se o nadstandardní vzdělávací a tréninkový program pro talentované studenty posledního ročníku bakalářského studia a studentů magisterského programu jakékoli vysoké školy. Honors Academia je výběrový program – maximálně naráz studuje 100 studentů.

Naším cílem je poskytovat nadstandardní výuku pomocí předmětů, které lze studovat jen v rámci. Honors, a které byly pro tento program speciálně vytvořeny. V rámci programu také dochází ke spolupráci s mnoha firemními partnery, studenti tak mají šanci dostat se do kontaktu s praxí již během studia. Naší snahou je tedy v rámci studia také propojit teorii s velkým množstvím praxe – například pomocí projektů, stáží, best practices a exkurzí. Naším posláním není vzdělávat vysoké počty studentů, ale zaměřovat se na jednotlivce, kteří mají potenciál a jsou připraveni jej dále rozvíjet. Nejdeme tedy za kvantitou, nýbrž za kvalitou.

A co o programu říkají jeho absolventi? Pusťte si video a nechte se vtáhnout do světa Honors Academia.

Program je standardně studován jako dvouletý program, jehož studium je nad rámec standardní výuky na vysoké škole. Studenti mohou program studovat maximálně 3 roky, pokud například studují v zahraničí. Celkem je v rámci programu potřeba vystudovat 100 kreditů.

Zaujal vás program Honors Academia a napadají vás otázky, na které jste nenašli odpověď? V tom případě se můžete obrátit na studentského tajemníka programu na e-mail: tajemník@honors.cz.

Proč vznikla Honors Academia? Jací jsou studenti našeho programu? A pár dalších zajímavostí z pohledu zakladatele programu pana profesora Ivana Nového.