Lektoři

Při hodinách povinných i volitelných předmětů se setkáte se spoustou odborníků z akademického i businessového prostředí. Chcete vědět, na koho se můžete těšit? Rozbalte a přečtěte si krátké info o našich vyučujících.

prof. Ing. Ivan Nový, CSc.

ivan.novy@vse.cz

Je profesorem pro obor „Podniková ekonomika a management“.  V letech 1992 až 2014 byl vedoucím Katedry manažerské psychologie a sociologie, proděkanem pro vědu a výzkum,  od roku 2014 až 2022 pak děkanem Podnikohospodářské fakulty VŠE. V současné době působí na Katedře managementu. Dlouhodobě spolupracuje s řadou mezinárodních firem, zejména pak s německými firmami působícími v ČR (Škoda Auto, Bosch Diesel, Rohde Schwarz, Leuze, Konplan, Akkodis, ČNOPK apod.), pedagogicky působil na Univerzitě Regensburg, TU Braunschweig a WU Wien. Tematicky se zaměřuje na problematiku interkulturního managementu a jeho dopady na řízení mezinárodních firem.

Ing. Klára Vítečková

klara.viteckova@vse.cz

Klára je absolventkou Fakulty podnikohospodářské VŠE v Praze, kde vystudovala obor Mezinárodní Management CEMS. V rámci studia strávila i půl roku na WU ve Vídni. V programu CEMS pak také působila několik let jako programová manažerka. V současné době vyučuje management na FPH a snaží se dokončit doktorát zaměřený na vliv studia na hodnoty studentů.  Je také členkou mezinárodního projektu Erasmus + zaměřeného na zlepšování pedagogických technik a tvorbu case studies.

Má ráda děti (hlavně ty svoje), psy (i ty cizí), kávu, čaj a týdeník Echo.

Vyučované předměty: Management mezinárodních a interkulturních týmů

Mgr. Marek Novinský, Ph.D.

https://www.linkedin.com/in/arek-novinsky/

marek.novinsky@vse.cz

Vystudoval Přírodovědeckou fakultu UK v Praze a po krátkém působení v Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR zamířil v roce 1993 do světa byznysu. Přestože zahájil svou marketingovou kariéru v CzechInvestu – vládní agentuře pro podporu zahraničních investic, záhy se přesunul do farmaceutického průmyslu, kde zastával lokální seniorní manažerské funkce v předních mezinárodních firmách tohoto oboru jako například: Rhone Poulenc, Aventis nebo sanofi-aventis. Později se stal externím instruktorem pro firmy Areks, IMS Health a Actando, poskytující programy pro zvyšování marketingové a prodejní efektivity týmů ve farmaceutickém sektoru. Zde byl zodpovědný za podporu a doručení projektů v regionu EMEA.

Od roku 2009 působí na FPH VŠE v Praze. Vedle kurzu Nové drivery marketingu v Honors Academia vyučuje v současnosti také kurz Strategický marketing & inovace v magisterském programu a kurz Marketing management v MBA programu. Ve výzkumné činnosti se zaměřuje na problematiku tržní orientace a výkonnosti v malých a středních firmách. Je mimo jiné spoluautorem předmluvy k zatím poslednímu českému vydání učebnice Marketing managementu od Kotlera a Kellera. V minulosti stál rovněž u zrodu Marketingového institutu (MKTI), vedlejší specializace Marketing i Institutu managementu na FPH VŠE. Příležitostně se také zapojuje do různých konzultačních projektů. Během celé své profesní kariéry usiluje o efektivní propojování akademie s podnikovou praxí.

Vyučované předměty: Nové drivery marketingu

      Mgr. Martin Kopecký, Ph.D. & Mgr. Tomáš Jurčík, Ph.D.

     

martin.kopecky@bdadvisory.eu           tomas.jurcik@bdadvisory.eu

Managing partneři ve společnosti BD Advisory, generálního partnera Fakulty podnikohospodářské. Intenzivní spolupráce společnosti BDA s vysokými školami má za následek propojení světa akademického se světem businessu, což se následně projevuje i v předmětu Strategický HRM v rámci Honors Akademie. V Evropě se nachází několik dalších univerzit, se kterými společnost spolupracujeme. Patří mezi ně např.: Websterova University v Ženevě, nebo Lancaster University v Británii.

Vyučované předměty: Strategický HRM

PhDr. Lenka Šilerová, Ph.D.

https://www.linkedin.com/in/lenkasilerova/

www.lenkasilerova.cz

Psycholožka, akreditovaná koučka s mnohaletou managerskou zkušeností, vyučujícící na VŠE.

Velkou část své profesní kariéry jsem strávila ve firemním prostředí, českém i mezinárodním, většinu času jako managerka na různých úrovních. Dlouhou dobu jsem se profesně věnovala marketingovým výzkumům. Posléze jsem se přesunula k výzkumům spokojenosti zákazníků a následně zaměstnanců. Získala jsem tím unikátní vhled do fungování různých typů organizací, managerských stylů i do pocitů zaměstnanců, zároveň mne to nasměrovalo k tématům motivace, spokojenosti a výkonnosti a podnítilo i zájem o koučování. Zároveň jsem byla jako členka topmanagementu u postupného procesu proměny menší české firmy na velkou mezinárodní firmu, což byla velká studnice managerských i organizačních zkušeností. Vybudovala a vedla jsem úspěšnou divizi Ipsos Loyalty.

Vedla jsem řadu týmů a pomáhala v růstu mladým managerkám a managerům, zároveň jsem po absolvování výcviku začala fungovat jako interní i externí kouč. I nadále jsem se věnovala zaměstnaneckým výzkumům a jejich implementaci v různých typech firem. Souběžně s tím jsem začala budovat oddělení HR v Ipsosu, pro CEE cluster, což mi přineslo další rozvoj a zkušenosti v oblasti práce s lidmi, motivace, rozvoje, tréninku, interkulturního managementu, ale také individuálních příběhů jednotlivců. Nyní se primárně věnuji výuce na Katedře managerské psychologie a sociologie na Podnikohospodářské fakultě VŠE a koučování, včetně jeho supervize a výuky. Zároveň působím v Akademické psychologické poradně VŠE jako poradce a kouč.

 

František Paikrt

www.linkedin.com/in/frantisek-cz

dopis@frantisek.cz

František je „roztleskávačem“ prémiového retailu. V pozici freelancera a business partnera působil a stále působí v prostředí úspěšných značek (LIDL, Mercedes-Benz, Moneta, Apple…) a realizuje projekty vedoucí k jejich rozvoji v oblasti strategie, organizace i osobnostní přípravy týmů a jednotlivců. František studoval pedagogiku a andragogiku, podílel se na realizaci mezinárodních škol prožitkového vzdělávání v Norsku a Švédsku (kooperace evropských univerzit) a bez mála 10 let působil jako Retail development manažer společnosti Apple pro český a slovenský trh. Dnes přednáší na několika MBA institutech a je business partnerem na pozici APR&APP retail development manažera pro ČR a SK ve společnosti iStores (WESTech – součást ELKO group).

Vyučované předměty: Leadership Skills

Ladislav Špaček

https://www.ladislavspacek.cz/

Původním povoláním pedagog. Vyučoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, v letech 1990–1992 byl redaktorem a moderátorem Československé televize. Od roku 1992 působil téměř jedenáct let na Pražském hradě jako mluvčí prezidenta Václava Havla. Účastnil se bezpočtu vrcholných společenských událostí, jako doprovod prezidenta republiky navštívil více než 50 zemí světa, setkal se s desítkami prezidentů a členů královských rodin. Je autorem a protagonistou televizního seriálu Etiketa a napsal nespočet knih o etiketě, je autorem hry Starling aneb Etiketa hrou a jeho poslední publikací je obsáhlá Business etiketa a komunikace. Působí jako konzultant v oboru komunikace a etikety, pořádá přednášky pro top manažery firem a úřadů a pro politiky.

Vyučované předměty: Etiketa

Ing. et Ing. Lukáš Krupka, DiS, MIM

https://www.linkedin.com/in/luk%C3%A1%C5%A1-krupka-9b568295/

krupka.lukas89@gmail.com

Lukáš Krupka je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, kde vystudoval obor mezinárodní obchod s vedlejší specializací čínská studia a CEMS mezinárodní management. Během studia měl možnost studovat ve Francii a na univerzitě Ivey Business School v Kanadě. V oblasti mezinárodních ekonomických vztahů také následně obhájil svoji disertační práci na téma hospodářských krizí v zemích Latinské Ameriky. Stále externě spolupracuje s katedrou mezinárodních ekonomických vztahů a katedrou manažerské psychologie a sociologie při VŠE, kde se podílí na výuce několika kurzů. Lukáš také vystudoval Pražskou konzervatoř na oboru populární zpěv u Lídy Nopové a Josefa Štágra.
Co se týče pracovních zkušeností prošel několika pozicemi v oblasti supply chainu, který nakonec i celý vedl pro střední a východní Evropu. Sektorově se orientuje na firmy zabývající se prodejem rychlo-obrátkového zboží, případně na farmaceutický průmysl. V současné době působí jako Senior Manager v Business Consultingu ve společnosti EY, kde se stále věnuje oblasti supply chain & operations. V průběhu své kariéry vedl různorodé týmy jako operations, program, project či department manager na regionální úrovni.
Nad rámec pracuje také jako Senior Coach & Lecturer ve společnosti QED Group, kde se zaměřuje na témata leadershipu, komunikace, typologie osobnosti, stress a energy managetu a dalším tématům manažerské psychologie. Zároveň je certifikovaným psychologickým coachem a mediátorem. Mimo práci se věnuje hudbě, sportu a zajímá se o divadlo a psychoterapii.

Vyučované předměty: Komunikační a prezenční dovednosti

Mgr. Tereza Králová, Ph.D.

tereza.kralova@vse.cz

Tereza Králová působí jako pedagog na Katedře manažerské psychologie a sociologie, na FPH VŠE v Praze. Věnuje se oblasti vzdělávání, psychologickému, kariérnímu a personálnímu poradenství, diagnostice, a to nejen směrem ke studentům VŠE, ale i mimo akademickou půdu. Ve výuce preferuje interakci, diskusi a zkušenostní učení.

Vystudovala FFUK v Praze se zaměřením na Psychologii práce a organizace, následně pak obor Management v rámci postgraduálního studia na FPH VŠE. Aktuálně dokončuje pětiletý výcvik v terapeutické práci s klientem v duchu PCA (Person Centred Approach), humanistického přístupu k člověku pracujícího s potenciálem jedince rozumět sobě sama a konstruktivně měnit svůj život.

Vyučované předměty: Osobní rozvoj

Mgr. Martin Konečný

https://www.mk-consulting.cz/o-martinovi/

Oblasti osobního i týmového rozvoje v businessu se věnuji již 20 let. Praktické zkušenosti jsem získal především 16-ti letou praxí v různých manažerských pozicích a také jako senior konzultant ve společnosti QED GROUP, kde jsem na pozici business developera a key account manažera řídil řadu rozvojových a změnových projektů pro významné firmy z různých oborů podnikání. Stál jsem nejenom u zrodu jedinečných produktů a tréninků společnosti QED GROUP, ale zároveň jsem měl možnost seznámit se a ovlivnit řadu velkých klientských projektů s významnými dopady na rozvoj jednotlivých společností. Vystudoval jsem psychologii na FF UK v Praze a v roli školitele a kouče navazuji také na zkušenosti z neziskových společností Člověk v tísni a SANANIM.

V roce 2016 jsem se rozhodl vydat vlastní cestou pod značkou MK-consulting. Rád networkuji, propojuji se s kreativními a zkušenými experty, a díky vzájemné synergii ve spolupráci se svým týmem lektorů dokáži nabídnout to nejlepší řešení pro Vaši situaci.

Vyučované předměty: Vyjednávání

Jiří Vychytil

jiri.vychytil@partners.cz

Jiří Vychytil je absolventem sportovního managementu na UK. Jeho životním cílem bylo stát se sportovním agentem a pomáhat hráčům v budování jejich kariéry. Při studiu však přišel na chuť financím a když dostal možnost se tomuto oboru věnovat, nezaváhal. Na podnikání mu nejvíce vyhovuje svoboda, různorodost a možnost tvořit si vlastní kolektiv ze skvělých spolupracovníků.

Mimo byznys má nejradši kvalitně strávený čas s přáteli, ideálně při sportovním vyžití. Již na střední si založil tým malého fotbalu, hrál závodně tenis či fotbal. Dnes už se při sportu hlavně odreaguje a nabíjí se energií, která je pro podnikání i přednášení na vysokých školách rozhodně potřeba.

Tomáš Gross

tomas.gross@partners.cz

https://www.linkedin.com/in/tomasgross/

Tomáš Gross je bývalý závodní sportovec. Soustředil se hlavně na lední hokej a fotbal. Absolvoval bakalářské studium Informačního managementu (UHK) a při studiu začal kariéru ve financích. Na spolupráci s Partners ho zaujala možnost tvořit si budoucnost podle sebe, takže své sportovní postižení přenesl i do dalšího života. Pod kancelářemi v pražských Holešovicích hraje se svými (mladšími) kolegy fotbálek, přihlašuje je do různých turnajů a při sebemenší příležitosti vyzve své kolegy (a mnohdy už i přátele) na souboj v malé kopané nebo na PlayStationu. Zároveň si založil hokejový tým Superheroes, takže kromě zářné kariéry a podnikatelských dovedností, může předat i radost z hokeje. Kolegové z jeho týmu mají za klienty profesionální sportovce díky tomu,  že je Tomáš dal dohromady.

Není držitelem magisterského titulu, protože místo něj získal titul EFA (European Financial Advisor), o kterém si myslí, že má ve finančním sektoru a u TOP klientů větší prestiž.

Práci se studenty mu doporučil jeho kouč Marián Jelínek, protože je Tomáš duchem velmi mladý a mladí lidé ho nabíjí. Stejně jako on je! Vytvořil několik prakticky zaměřených předmětů pro studenty VŠ, jak na VŠE, tak na UK. Je náročný, přátelský a má pochopení pro spoustu věcí. Nicméně baví ho růst a překonávat překážky!

Vyučované předměty: Wealth Management

David Duroň

david.duron@vse.cz

David Duroň je pracovně aktivní přes 25 let. Prošel 5 velkými korporacemi v České republice i v zahraničí (Český Telecom, Atlas.cz, Vodafone, O2 …) Udělal spoustu drzých věcí, které vyšly a byly úspěšné, ale stejně tak i chyb, které se snažil už neopakovat. Na této „rebélii“ pak postavil svůj způsob života v korporaci a mimo ni. V současné době žije částečně v Africe, kde každý rok spouští 2 projekty – jeden komerční a jeden charitativní. Má 1 manželku, 2 děti a stovky dětí v Africe, kterým se snaží zlepšit život. 

Vyučované předměty: Cesta Businessem – Když to nejde jinak

PhDr. Ing. Václav Kupec, Ph.D.

vaclav.kupec@vse.cz

https://www.linkedin.com/in/vaclavkupec/

Hipster Auditor /+15/ Teacher Man /+20/ Chocolate Lover /+40/ – to má Václav na profilu LinkedIn. Čokoládu má fakt rád, proto sní o tom být auditorem kvality továrny Williho Wonky (šedivých projektů už snad dělal dost). Teacher Man je Václavova oblíbená kniha a jeho guilty pleasure je školství, tak učí (jak se na pedáku nenaučil). A hipsterství? Moderní audit vnímá jako nezávislost myšlení. Je auditor, tak proč teda ne (ale zkuste to vysvětlit korporátnímu CEO)? H2SYS!

Vyučované předměty: Excelentní procesy v podnikovém businessu

Ing. Michal Andera, Ph.D.

michal.andera@vse.cz

Michal vyučuje předměty zaměřené na inovativní nápady a společensky prospěšné podnikání. Je spoluorganizátorem meziuniverzitních setkání studentů – Startup Night. Je lektorem v několika programech exekutivního vzdělávání MBA. Spoluzaložil studio zaměřené na edukativní videa – ClarityMotion. Michal je několikanásobným držitelem ocenění Excelentní učitel Podnikohospodářské fakulty VŠE.

Vyučované předměty: Podnikání, startupy, inovace

doc. Ing. David Říha, Ph.D., MBA

david.riha@vse.cz

Člen katedry marketingu na Fakultě podnikohospodářské VŠE v Praze a od roku 2013 také na University of Applied Sciences Upper Austria School of Management / Steyr. Vzdělání na Vysoké škole ekonomické, Vysoké škole podnikání a manažerské fakultě Escuela Superior de Marketing y Administración Barcelona si dále rozšířil v rámci studijních stáží ve Finsku, Mexiku, Rakousku a Velké Británii. Praktické zkušenosti v oblastech obchodu a marketingu získal na manažerských postech národních i mezinárodních společností a poradenskou činností.

Vyučované předměty: Excelence v Sales Managementu

Ing. Tomáš Brabec

tomas.brabec@pkfapogeo.cz

https://www.linkedin.com/in/tomas-brabec-80a54652/

Tomáš nastoupil do skupiny PKF APOGEO v roce 2010 na pozici managera oddělení auditu. V roce 2012 byl jmenován do pozice Partnera a od roku 2022 zastává pozici Senior Partnera. Tomáš je ve skupině odpovědný za vedení významných zakázek a udržování a rozvoj vztahů s významnými klienty. Dále ve skupině zastřešuje oblast vzdělávacích aktivit, která spočívá ve spolupráci s ekonomickými fakultami univerzit, obchodními akademiemi a vzdělávacími agenturami. Tomáš též aktivně přednáší na odborných seminářích. V roce 2022 se stal členem dozorčí komise Komory auditorů ČR.

Ing. Pavel Postl

pavel.postl@pkfapogeo.cz

https://www.linkedin.com/in/pavel-postl-23514950/

Pavel nastoupil do skupiny PKF APOGEO v roce 2014 z daňového oddělení mezinárodní advokátní kanceláře, kde se zaměřoval na přeshraniční zdanění a vstup investorů na trh. Po nástupu do skupiny PKF APOGEO se věnoval zejména oblasti podnikových přeměn a daňovému strukturování. Pavel je odpovědný za vedení strategických M&A projektů, rozvoj služeb v oblasti transfer pricingu a nastavení investičních i rodinných holdingových struktur. Své zkušenosti postupně předával transakčnímu týmu. V roce 2018 byl jmenován partnerem pro oblast transakcí. Spolu s ostatními odborníky se aktuálně stará zejména o rozvoj a edukaci v oblasti transfer pricingu, řešení ochrany majetku a nástupnictví formou fundací a svěřenských fondů. Problematiku přeměn, fundací i M&A nadále aktivně přednáší. V roce 2023 se stal senior partnerem. Pavel vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, Fakultu podnikohospodářskou, se specializací na finance podniku. Aktivně přednáší na odborných seminářích na 1. VOX a vysokých školách.

Josef Dvořák (managing partner SBR Consulting)

https://www.linkedin.com/in/josefdvorak1/

Po více než 15 letech kariéry, která zahrnovala prodej, vedení obchodních týmů a rozvoj organizací v USA a v Evropě, včetně náboru, školení, řízení, vedení a motivace 277 obchodníků a vedoucích pracovníků, Josef s nadšením pomáhá firmám i jednotlivcům rozvíjet jejich obchodní potenciál. Jako konzultant pro obchodní výkonnost využívá své odborné znalosti a zkušenosti k úzké spolupráci se svými klienty, aby zajistil, že budou mít správné návyky, nástroje a procesy pro zvýšení příjmů, zvýšení produktivity a rozvoj vysoce výkonné obchodní kultury.Josef založil českou pobočku SBR Consulting a specializuje se na získávání zakázek a navrhování, realizaci a zavádění programů obchodu a rozvoje podnikání v různých odvětvích. Konkrétní oblasti jeho specializace zahrnují řízení vztahů s klienty, konzultační obchodní techniky/techniky řešení, obchodní leadership, výkonnostní koučink, prezentace s důvěrou.

Veronika Šamonilová (senior consultant SBR Consulting)

https://www.linkedin.com/in/veronika-%C5%A1amonilov%C3%A1-lauterbachov%C3%A1/

Veronika má dlouholeté zkušenosti s navrhováním a vedením rozvojových programů zaměřených na měřitelné obchodní výsledky a změnu komunikačních návyků vedoucích k rozvoji jednotlivců a firemní kultury. Jejími programy prošlo více než 1500 vedoucích pracovníků z 90 různých společností. Specializací Veroniky je vyjednávání, vedení a komunikace. Zaměřuje se na spolupráci s globálními firmami, jako jsou KPMG, Deloitte, PPF a Emerson, aby pomohla profesionalizovat management a firemní kulturu. Veronika je profesionální facilitátorka, mediátorka, koučka a certifikovaná školitelka společnosti Google. Od roku 2019 pomáhá jako mentorka TEDxPrague Women s koučováním řečníků.

Jan Nekolný (senior consultant SBR Consulting)

https://www.linkedin.com/in/jannekolny/

Jan se zaměřuje především na pomoc firmám při zvyšování tržeb a snižování nákladů na prodej prostřednictvím programů pro vytvoření správné kultury prodeje. Při diagnostice situace klienta mu pomáhá ekonomické vzdělání v oboru řízení prodeje a dlouholeté zkušenosti z obchodu.Honzova devítiletá kariéra v oblasti prodeje začala v USA, kde se podílel na vedení, školení a řízení obchodních týmů a zároveň na plnění individuálních obchodních cílů. Na cestě ke společnosti SBR Consulting si vyzkoušel také prodej po telefonu, který mu nyní pomáhá lépe porozumět některým klientům.

Kryštof Hon (managing consultant CBR Consulting)

https://www.linkedin.com/in/krystof-hon/

Kryštof pomáhá firmám řídit transformaci, řešit jejich krize a zvyšovat prodej. Za posledních deset let vedl Kryštof firmy k tomu, aby porazily konkurenci prostřednictvím změn obchodních procesů, pomáhal investorům dosahovat jejich cílů, nastavovat efektivní pracovní postupy, nabírat a školit obchodníky. Díky svým zkušenostem ze spolupráce se společnostmi, jako jsou PPF Banka, Omnipol nebo Agusta Westland, dobře rozumí financím, mezinárodnímu obchodu, řízení dodavatelského řetězce a výrobě. Kryštof také řídil společnosti při transformaci IT, zavádění cloudu a změnách procesů s cílem optimalizace nákladů a zvýšení prodeje. Díky svým zkušenostem z pozice člena dozorčí rady ve společnosti Omnipol Group byl zodpovědný za projekty transformace IT a zároveň plnil roli generálního ředitele společností Zenit a WAFE.

Vyučované předměty: B2B Obchod v praxi pro 21. století

Ing. Zuzana Mráčková

https://www.linkedin.com/in/zuzana-mráčková-0366355b/

zuzana.mrackova@vse.cz

Zuzana je marketingová manažerka a lektorka soft skills. V Brand Marketingu má praxi 10 let především z mezinárodních korporátů a skoro stejně dlouho vede kurz na VŠE v rámci VS Sales Management, který je zaměřený na komunikační a prezentační dovednosti. Soft skills školí i pro největší vzdělávací platformu pro marketéry #HolkyzMarketingu. Ve svých kurzech dává důraz na využití v praxi a podporuje pozitivní přístup k učení.

Ladislav Jelen

Ladislav.Jelen@cchellenic.com

linkedin.com/in/ladislav-jelen/

CSR & Community Manager společnosti Coca-Cola HBC Česko a Slovensko. 8 let praxe z FMCG, především v oblastech Employer Brandingu a Engagementu zaměstnanců, práce s komunitami, environmentálních projektů, ESG strategie a reportingu.