Já, Honorsák #3: Praktické poznatky i bohatý network z Honors mě provázely při mé profesní kariéře, svěřila se Meng Ting Shi.

Předchozí díl (zde) série „Já, Honorsák” představil cestu Jirky Benedikta k vlastnímu podnikání. Dnes nakoukneme do života Meng Ting Shi, která začala studium před deseti lety. Co si ze studia Honors Academia odnesla a kam možná budou směřovat její další kroky? To vše se můžete dočíst v třetím díle „Já, Hornorsák”. 

Jak ses dostala do Honors? 

Vždy jsem se snažila dělat něco navíc. Při studiu jsem byla několik let v Erasmus Student Network VŠE Praha – „Buddy systémuzodpovědná za organizaci akcí Nation 2 Nation. Tam jsem se také seznámila s Janou Vránovou a Honzou Beránkem, oba v té době měli už rok studia v Honors Academia za sebou a velmi mi studium doporučovali. 

Kdy si Honors absolvovala? 

Začala jsem v roce 2012 a skončila 2014, celkem 5 semestrů. Na průměrného Honorsáka tedy nestandardně rychle (směje se). Semestr navíc jsem prodlužovala kvůli svému studiu na Erasmu. 

Jak ses dostala k tomu, čím se zabýváš dnes? 

Už při škole na bakaláři jsem věděla, že mé téma bude marketing. V té době jsem měla 3 love brandy, – Nike, Google a Heineken. Ještě před dokončením studia jsem nastoupila právě do Heinekenu, kde jsem pracovala 3 roky v brand marketingu, pak jsem dostala úžasnou pracovní příležitost od Googlu, měla jsem na starosti rozjezd Digitální garáže v Česku a na Slovensku (platforma poskytující online kurzy digitálních dovedností od Googlu – pozn. autora), poté jsem strávila rok s centrálním týmem v Londýně, pak jsem se vrátila zpět do Prahy, kde jsem řídila 2 roky B2B Marketing. Všechny legendární historky a obrázky z internetu o krásném pracovním prostředí, výborném jídle zdarma, masážích a barevných chill zónách, ano, tak to všechno je pravda :). Na druhou stranu prostředí v technologických firmách se rychle mění a je výkonnostně orientované. Občas máte takovou nálož práce, že si někdy odpoledne uvědomíte, že jste ještě neměli oběd. Ale zabýváte se projekty, které dennodenně ovlivňují miliony lidí, a na to existuje speciální pojem z Googlu „feeling uncomfortably excited”. Proto jsem se rozhodla v „tech” sektoru zůstat, a po nějakých 4 letech jsem se přesunula do Avastu, kde mám na starosti produktový marketing nového strategického produktu – Avast One. Když se podívám zpětně na svůj kariérní vývoj, musím uznat, že praktické poznatky i network z Honors mě provázely od počátku mé profesní kariéry, od Heinekenu, přes Google až do Avastu. 

Co děláš ve svém volném čase, jak upouštíš páru? 

Nedám dopustit na jógu, kterou pravidelně cvičím už 8 let. Zcela upřímně, jóga mě v nejtěžších časech zachránila před vyhořením. Naučila mě zpomalit a vnímat své tělo a emoce, a to je v dnešním zrychleném světě potřeba. Pokud se stihnu ještě potkat a popovídat si s přáteli u stolu dobrého jídla, to jsem pak v úplném zenu :). 

Co plánuješ do budoucna? 

Ráda bych zůstala v technologickém sektoru. Věřím, že spojení technologií a péče o fyzické a mentální zdraví má obrovský potenciál. Velmi mě zajímá HealthTech sektor. Sama používám Oura Ring (monitor spánku a aktivity ve formě chytrého prstenu – pozn. autora), přijde mi to jako šikovný pomocník pro každodenní život. Přesto však tvrdím, že primárně by měl člověk umět poznat sám sebe. Proto se hodně zajímám o (sebe)vzdělávání, sama jsem mentorkou několika programů. Kromě studentů z Honors mentoruji také ve Femme Palette nebo v Akademii pro začínající podnikatelky od #HolkyzMarketingu.  

Jaký byl tvůj nejoblíbenější předmět nebo akce v Honors? 

Těch bylo opravdu hodně! Nejradši vzpomínám na praktické předměty jako Vyjednávání s Martinem Konečným nebo na KoPreDo (komunikační a prezentační dovednosti – pozn. autora). Velmi mě bavily i Nové drivery marketingu. Nejen díky legendárním horám v Rakousku, ale i zajímavé seminární práci, kterou jsem později rozpracovala do diplomky. 

Je něco, co sis z Honors odnesla, v čem tě Honors posunulo? 

Studovala jsem na VŠE Mezinárodní obchod, v té době hodně teoretický obor. Nejvíce jsem tedy ocenila praktické předměty. Dodneška si například pamatuji z Vyjednávání, že argumentace vám nepomůže ve vyjednávání, ale jsou to správně položené otázky, naslouchání a schopnost porozumět potřebám druhé strany. 

Co by si vzkázala studentům, kteří o Honors přemýšlí? 

Určitě do toho jděte, mnohanásobně se vám to vrátí. Věřím, že člověk je průměrem 5 lidí, kterými se obklopuje. Proto jsem ráda ve společnosti mezi aktivními a ambiciózními lidmi, kteří jsou i v Honors. Předměty v programu jsou sestavené tak, že si spoustu teorie ihned vyzkoušíte v praxi, zažijete při studiu spoustu legrace a vytvoříte si skvělá přátelství! 

 

Přemýšlíš o Honors? 

  • Jaké předměty tě na Honors potkají? Seznam předmětů zde. 
  • Více informací k přijímacímu řízení zde. 
  • Jak vypadá začátek nováčka? Podívej se na minisérii “Pod pokličkou Honors”. 
  • Neboj se na cokoliv zeptat současného tajemníka na miroslav.kral@honors.cz. 

 

Chtěli byste se o Meng dozvědět víc? Spojte se s ní na LinkedIn (zde).

Já, Honorsák #3: Praktické poznatky i bohatý network z Honors mě provázely při mé profesní kariéře, svěřila se Meng Ting Shi.
  • Autor: Miroslav Král
  • Vytvořeno:
  • Poslední aktualizace: