Já, Honorsák #1: Eva Peterková aneb jak jsem se přes Honors a rozbité koleno dostala do businessu

Školní rok se také v Honors Academia pomalu chýlí ke konci, spousta Honorsáků v červnu zakončí studijní část programu. Než se s nimi na podzim uvidíme na formálním slavnostním setkání, pojďme se podívat, jak na Honors Academia vzpomínají ostřílení mazáci. Představujeme Vám novou minisérii “Já, Honorsák”.

Jak ses dostal/a do Honors?

Můj brácha se kamarádí s Honorsákem Jirkou Benediktem, od kterého jsem čas od času o Honors slýchávala. Když se mi pak připomněl v období přihlášek, řekla jsem si, proč to nezkusit. Zrovna jsem dodělala bakaláře na Fakultě sociální věd UK a dodělávala jsem si druhého bakaláře na VŠE, takže mi zbyl prostor věnovat se Honors Academia.

Kdy si Honors absolvovala?

Teprve asi 4 roky zpátky, po prvním ročníku jsem studium přerušila, střihla si magistra na London School of Economics (LSE) a pak také trainee stáž Blue Book v Bruselu. Většinu předmětů v Honors Academia jsem stihla absolvovat už první rok, po návratu mi zbyl pouze projekt a exkurze, teda alespoň myslím.

Čím se dnes zabýváš? Jak vypadá tvůj běžný den?

Hodně jsem se zajímala o Evropskou integraci a mezinárodní vztahy, všichni kamarádi byli přesvědčeni, že v Bruselu zůstanu. V rámci zakončení předmětu Honors, který se dnes jmenuje Nové drivery marketingu, jsme byli na horách v Alpách. Šíleně jsem si tam rozbila koleno. Úvodní operaci brzo následovala druhá, rekonvalescenci jsem si chtěla odbýt doma v Praze. Musela jsem 4x týdně chodit na fyzioterapii. Oprášila jsem své kontakty a dostala jsem se k příležitosti pracovat v poradenství pro veřejný sektor v Deloitte. Díky Honors jsem neměla strach z byznysu jako dřív, zároveň jsem nemusela zahodit své předchozí zkušenosti ze studií a Bruselu. Nikdy jsem neměla problém zkoušet nové věci, jdu zrovna za tím, co mé srdce táhne. Po zkušenosti v Deloitte jsem si vyzkoušela domácí expanzi v Liftagu, pomáhala rozbíhat startup a teď pracuji na takové Heurece pro nábytek – Biano. Ale pokud se mi nechce vysvětlovat, co dělám, říkám, že prodávám nábytek (směje se).

Co děláš ve svém volném čase, jak upouštíš páru?

Strašně ráda cestuju, do dneška vzpomínám na flexibilitu studentských let. Nejradši vzpomínám na měsíční cestování s krosnou po Patagonii. Do té doby jsem s podobným způsobem cestování neměla žádné zkušenosti. Jako přípravku mě Honorsák Míra Havela jakožto skaut veterán vzal na dva víkendy pod širák. Loni jsem zase skvěle vypnula při raftování v Bosně. Když člověk bojuje o přežití, všechny ostatní starosti najednou opadnou, to je pak ten pravý relax.

Co plánuješ do budoucna?

Budoucnost je otevřená a na časté změny jsem si už zvykla. Během studia Honors by mě asi nikdy nenapadlo, že budu za pár let vést mezinárodní sales tým 8 lidí v e-commerce startupu. Ale právě to, že se umím učit a rychle adaptovat mi v kariéře hodně pomohlo. A co se týče nepracovních plánů, tak bych ráda někdy v budoucnu uběhla půlmaraton a taky obnovila tradici každoročních grilovaček pro mou Honors partu.

Jaký byl tvůj nejoblíbenější předmět nebo akce v Honors?

Na předměty si už moc nevzpomenu, až na to koleno s marketingem (směje se). Ale Honorsáci kolem mě byli vždycky super, hodně mě to motivovalo nebát se nových výzev. Hlavně v byznysu, kde jsem do té doby nebyla moc kovaná.

Je něco, co sis z Honors odnesla, v čem tě Honors posunulo?

Honors mi pomohlo navázat kontakt s aktivními a ambiciózními lidmi, v tomto ohledu je to nakažlivá atmosféra. Díky Honorsákům jsem se dostala do mnoha pracovních pozic a zažila neskutečné zážitky (díky Míro za stanování na sněhu). Komunita Honors se pomalu rozrůstá, takže se Vám může stát, že dorazíte do práce a zjistíte, že někdo z kolegů je také Honorsák. Z pohledu manažerky je pro mě Honors záruka kvality. Vím, že absolvent bude aktivní a bude se chtít učit.

Co by si vzkázala studentům, kteří o Honors přemýšlí?

Určitě to zkuste. Ze zážitků a kontaktů z Honors čerpám do dnes. Program to není náročný, ale když budete v programu aktivní, několikanásobně se Vám to vrátí. Je skvělé někam přijít a zjistit, že tam pracuje I Honorsák. Lidi z Honorsu se k sobě strašně rádi hlásí a navzájem si pomáhají.

Eva Peterková stále hledá šikovné studenty a absolventy k sobě do týmu. Pokud by si měl/a zájem nebo by tě zajímala její zkušenost s Honors, neváhej se jí ozvat na LinkedIn.

Přemýšlíš o Honors?

• Jaké předměty tě na Honors potkají? Seznam předmětů zde.
  • Více informací k přijímacímu řízení zde.
  • Jak vypadá začátek nováčka? Podívej se na minisérii “Pod pokličkou Honors”.
  • Neboj se na cokoliv zeptat současného tajemníka na miroslav.kral@honors.cz.