Večeře s firemními partnery Honors Academia

Ve čtvrtek 21. listopadu se konala již druhá slavnostní večeře s partnery Honors Academia. V neformálním přátelském prostředí výtečné restaurace U Havlíčků tak měli zástupci celkem tří partnerských firem HA možnost poznat studenty i absolventy tohoto programu. Na večeři byli vysláni zástupci oddělení HR z firem DB Schenker, EY a L´Oréal. Ti se formou „rotujících stolů“ postupně seznámili se všemi zúčastněnými studenty i absolventy. Podávalo se vynikající tříchodové menu a  Honorsáci se tak ve skupinkách po 6 lidech mezi každým chodem posunuli k dalšímu partnerovi.

S lahodným dýňovým krémem zakápnutým dýňovým olejem v ústech jsme měli možnost zjistit, jak to aktuálně vypadá s náborem do EY (nový název firmy Ernst&Young pro nás byl jednou z novinek). Mezi lákadla do této významné společnosti patřila i vidina nového moderního sídla v Praze. Když přišla na řadu kachní roláda s omáčkou a žemličkovým knedlíkem, probírali jsme již s personalistkou z L´Oréal, jaké máme možnosti v jejich firmě. Zajímavé bylo zejména vyprávění o mezinárodním soužití v prostředí francouzské firemní kultury. Velice příjemným faktem byla přítomnost dvou bývalých studentů Honors Academia z řad zaměstnanců zmíněných firem. O práci v EY se s námi podělil Filip Jelínek a jak to funguje v L´Oréalu nám povyprávěla Jana Vránová. Jako poslední chod přistál na stůl staročeský lívanec s borůvkovým přelivem a tvarohem. To už jsme ale bedlivě naslouchali zástupkyním společnosti DB Schenker a zjišťovali, jak bychom jednou mohli zařizovat logistickou stránku businessu.

Partnerská večeře se po celou dobu nesla v uvolněné atmosféře, což dopomohlo účastníkům z programu Honors Academia nejen nahlédnout do fungování HR procesů ve zmíněných firmách, ale i lépe poznat lidskou stránku personalisty, se kterým se během přijímacího procesu mohou setkat. Po tomto úspěchu se doufejme v následujícím roce uskuteční opět další večeře i s ostatními partnery Honors Academia.

Autor: David Filippov