Trénovat prezentační a komunikační dovednosti v sobotu? Proč ne!

Kurz komunikačních a prezentačních dovedností a sobota ve škole. Nikdo z nás moc nevěděl, co přesně od sobotního dne ve škole očekávat. Zadání bylo jasné – ve dvojicích si připravte prezentaci v angličtině, téma volné. Což byl paradoxně největší kámen úrazu. Jak si vybrat z tolika možností, o čem mluvit? Myslím, že jsme se s tím všichni poprali statečně a témata byla opravdu různorodá. Nejen prezentace o randění a vylepšování našich životů pomocí biohackingu, ale došlo i na prezentace život ohrožující (během výuky nedošlo ke smrti ani zranění žádného studenta honors ?) i na témata nechutnější – jako lidské vyprazdňování.

Další výzvou pro některé z nás byla práce s mikrofonem. Jak do toho nefunět a zároveň být slyšet v celé posluchárně? Naštěstí nás Lukáš Krupka, vedoucí kurzu, naučil, jak pracovat nejen s mikrofonem, ale i s naším hlasem a spoustu dalších triků pro prezentování i každodenní život.

Kromě našich anglických prezentací, které vyvolaly mnohé emoce, jsme podstatnou část dne věnovali právě způsobům, jak vyjadřovat emoce a pracovat s nimi. Nikdy dříve by mě nenapadlo, že zubní pasta, fixa či čajová svíčka vás mohou frustrovat, rozesmutnit, rozveselit či vzrušit. Závěrem dne bylo společné posezení v hospodě, kde došlo na vyprávění dalších příběhů, jen v trošku neformálnější podobě.

Tereza Vejskalová, studentka programu HA