Studenti si zvolili nového studentského tajemníka

Na konci června probíhala mezi studenty Honors Academia volba nového studentského tajemníka. Studenti volili mezi dvěma kandidáty – Alešem Pustelníkem a Jakubem Jarošem. Ve volbách nakonec zvítězil Aleš Pustelník, který se stal tajemníkem na funkční období 2013/2014. Přestože Aleš do funkce oficiálně nastoupí až v průběhu září, již nyní by chtěl poděkovat svým voličům:

“Děkuji spolužákům za projevenou důvěru v podobě jejich hlasů. Je pro mě zásadní, abych nyní studenty programu Honors Academia přesvědčil, že si vybrali dobrého tajemníka.”

Abyste měli již nyní možnost o něco blíže Aleše poznat, připravili jsme si pro Vás rozhovor, během kterého jsme zjišťovali nejen Alešův pohled na Honors Academia, ale i několik osobních názorů.

Aleši, v Honors Academia se již “nějaký ten pátek” pohybuješ. Jak bys zhodnotil své dosavadní působení? A prozradíš nám, co zamýšlíš na zbytek Tvého studia a ročního tajemničení?
Mám za sebou rok studia. Tento druhý a zřejmě poslední rok mě, co se týká studijních záležitostí, toho moc nezbývá. Naopak chci čas využít k tomu, abych v Honors společně s Honors clubem a vlastně všemi členy připravil podařený rok, na který budeme vzpomínat s pocitem, že jsme se dobře bavili a odnesli si především mnoho nových zkušeností a zážitků, které využijeme ve svém budoucím životě. Takto pohlížím na Honors i já a taková forma programu se mi líbí. Hodně nového jsem se naučil, mnoho nových lidí jsem poznal a takto si přestavuji, že má Honors fungovat – vytvářet spojení mezi mladými lidmi se silnými osobnostmi, kteří si i přes to mohou vzájemně pomoci v kariéře či v osobním životě.

Pověz nám, proč jsi kandidoval na tajemníka HA? Dobrovolně tím přeci přebíráš nejen radosti, ale i mnoho starostí…
Motivací pro to všechno je, že jsem přesvědčen, že v životě každého z nás, pokud chceme něčeho dosáhnout, je nejdůležitější chopit se příležitosti, vykročit vlastní nohou, použít svou hlavu, ale nestydět se využít cizí pomoci a dosáhnout něčeho díky spolupráci.

Těší nás, že tajemničení vnímáš takto pozitivně a plný energie:-). Když jsme u této stránky věci, na co se během tvého ročního tajemničení nejvíce těšíš?
Nejvíce se těším na nováčky, kteří mohou opět trochu pozměnit Honors. Budou to mladí lidé s mnoha nápady, které mohou HA posunout opět k lepšímu. Těším se také na nápady všech kolegů, kteří mě budou inspirovat a donutí přemýšlet, co vše můžeme pro HA udělat.

A co obavy? Máš vůbec nějaké?
A čeho se obávám?… hm… Upřímně nerad mluvím o strachu a obavách. Raději říkám, jak silný respekt mám z oné záležitosti. A co se týče pozice tajemníka, tak to je přesně to samé. Nejsem perfektcionista, přehnanou honbu za dokonalostí považuji za špatnou a v důsledku může způsobit spíše škodu. Jdu do toho tedy s pocitem, že ne všechno bude 100%.

Jak by zněla věta, která by nejvíce charakterizovala Tvůj přístup k životu?
Učit se z minulosti, žit v přítomnosti a nemít starosti z budoucnosti, vždy s respektem k ostatním a důvěrou v sebe.

A v čem jsi naposled inspiroval tvé nejbližší okolí?
Mlčeti zlato, mluviti stříbro. :-)

Na závěr by nás ještě zajímalo, kdybys stál před “Before I die” zdí, kterou věc bys na ni napsal?
Before I die I want to be here for my closest friends and family always with a smile.

• Autor:
  • Vytvořeno: