Rozhovor s Alumni: Jan Gemrich

Jak dlouho jsi z Honors venku?

Zhruba tři roky.

Co děláš dnes (práce – pozice), jaký je tvůj denní program?

Pracuju v Googlu jako Product Marketing Manager. Interně jsem si svoji pozici nazval jako Chief Maple Syrup Wizard. Mám na starost marketing Google hardwaru v Kanadě – teď například telefonu Pixel.

Jak ses k Honors dostal?

Objevil jsem to náhodnou při studiu na VŠE přes kamaráda a hned se přihlásil, dokonce ještě na bakaláři. Rok jsem taky dělal Honors tajemníka. Mým dítětem je například naše současné logo.

K čemu přesně ti Honors bylo či je? (Posunul tě program někam? V čem přesně?)

Dalo mi velmi hluboký pohled do praxe – myslím, že jsem se zde během studia, víc než kde jinde naučil, jak věci skutečně fungují. Zároveň mi Honors vytvořilo zajímavou síť kontaktů (dnes už) po celém světě.

Využíváš v praxi znalosti z HA? Které?

Bohužel jsem ze školy už asi moc dlouho na to, abych si to přesně pamatoval. Ale například věci, co mě naučil pan Špaček, využívám každý den.

Máš nějaký silný / zajímavý zážitek spojený s HA? Možná vtipná historka?

Soustředění na Točné – to byl skutečně úžasný víkend.

Co vidíš jako největší přidanou hodnotu Honors?

Síť kontaktů a pohled do praxe. Předměty Honors jsou totiž skutečně stavěné tak, aby studentovi ukázaly, jak se něco v realitě opravdu dělá.

Otevřela se ti nějaká vrátka díky Honors (lepší CV, kontakty apod.)?

Určitě. Hodně jsem například Honors využíval v životopise, když jsem procházel Googlem. Stejně tak jsem se díky Honors dostal do Microsoftu na stáž.

Který kurs/předmět byl pro tebe nejpřínosnější?

Etiketa s panem Špačkem.

Kdybys měl možnost něco na HA změnit, co by to bylo?

Historicky to bylo množství networkingu mimo školu, ale to se teď, jak se zdá, zrovna mění, takže asi nic.

Kdybys někomu nabízel, aby šel do Honors, co bys mu řekl?

Je to nejlépe investovaných sedmnáct tisíc korun, jaké kdy budeš mít! Tečka!