Rozhovor s Alumni: Anna Humlová

Jak dlouho jsi z Honors venku?

Honors jsem ukončila již pár měsíců zpátky. Trošku jsem si to studium natahovala.

Co děláš dnes, jaký je tvůj denní program?

Pracuji pro společnost MasterCard v oddělení marketingu. Každý den je jiný, takže popisovat den po dni nemá moc smysl. Ale všeobecně můžu říct, že nejvíc času teď trávím na redesignu webovek, přípravě kampaní před Vánoci. Máme několik agentur, se kterými jsem v denním kontaktu. S tím souvisí i spousta schůzek a conference calls.

A když máš volno? Co tě nejvíc zaměstnává?

Když mám možnost, pracuji s kamarádkou na projektu SilverJobs. Chceme usnadnit padesátníkům hledání práce na českém trhu. Je to bohužel příliš předsudků vůči generaci našich rodičů. Zatím začínáme nabízet workshop pro lidi nad padesát, a tvoříme obsah na webu. Brzy bychom chtěly nabízet i více pracovních pozic a dál ten projekt rozvíjet. Nápady by byly, jen to nejde tak rychle, jak bychom si představovaly. Když mi pak zbyde čas, jdu si zaběhat. Nejradši k řece u Zoo.

Jak ses vlastně dostala k Honors?

Honors jsem objevila někdy ve třeťáku, když jsem hledala “něco navíc”. Myslím, že jsem měla pocit, jakože mám nějak moc volného času a že bych ho mohla ještě nějak líp využít. Jo a lákaly mě předměty. Představovala jsem si to spíš jako rozšíření soft skills, networking a zábavu. Docela jsem se trefila…

K čemu ti Honors bylo? Který kurs/předmět byl pro tebe nejpřínosnější?

Nemůžu říct, že by mi to někam otevřelo dveře nebo pomohlo při hledání místa po škole. Spíš jsem zažila super semináře, jako například klasicky nejoblíbenější Etiketa nebo víkend na Točné. A pak taky díky projektu pro Škodovku jsem měla možnost zažít neopakovatelné jednání se zástupci Porsche, projížďky elektromobilem a zjistila jsem, co je to rekuperace.

Co vidíš jako největší přidanou hodnotu Honors?

Určitě to jsou studenti. Jak jsem již zmínila, tak networking funguje. Navíc, je zábava se pak potkat a bavit se o aviváži, PR, platebních kartách, financích, startupech a pivu (zasvěcení vědí…). Jsem ráda, že jsem kdysi těmi psychologickými testy prošla.

Kdybys měla možnost něco na HA změnit, co by to bylo?

Ani bych nic neměnila, spíš bych přidávala. Určitě bych z Etikety udělala více semestrální záležitost. Hodně bych se soustředila na praktické workshopy na téma například argumentace, prezentace před reálným publikem třeba jako Honors Toastmasters nebo vyjednávaní. Více bych využívala známé profesionály ve svých oborech.

Kdybys někomu nabízela, aby šel do Honors, co bys mu řekla?

Neváhej a běž to zkusit!