Strategický HR Management

…aneb jak jsme si v roli manažera vyzkoušeli rozhodovat o odměňování zaměstnanců

Na co se ptát, a naopak neptat na pohovoru ohledně platu? Nebo jak to vlastně ve firmě chodí s odměňováním při povýšení nebo nástupu na novou pracovní pozici? O tom a mnohem víc jsme se měli příležitost dozvědět na třídenním kurzu zabývajícím se strategickým HR managementem vedeném opravdovými odborníky v oboru Mgr. Martinem Kopeckým, Ph.D. a Mgr. Tomášem Jurčíkem, Ph.D. z firmy BD Advisory, s.r.o.

Ve čtvrtek 6. dubna ráno jsme s dalšími 13 studenty Honors Academia odstartovali tři opravdu intenzivní dny zaměřené jen a pouze na HR. Ráda bych zdůraznila slůvko „intenzivní“, protože v tomto případě to myslím doslova. Od devíti do čtyř odpoledne jsme každý den prozkoumávali mnoho tváří strategického HR a přestávku jsme si udělali akorát na oběd. Ale nikomu z nás to nevadilo, naopak jsme se po hlavě vrhali do divokých diskuzí na různá témata a dozvídali se, jak to vlastně ve firmách reálně chodí s odměňováním a platovým ohodnocení zaměstnanců. Občas jsme si potřebovali udělat pauzu na kávu, také nám bylo k dispozici ovoce, abychom si udrželi energii na případové studie a tréninková cvičení z praxe.

Kurz nás vybavil konkurenčními výhodami, které upotřebíme třeba již při pohovoru nebo při prvním povýšení. Martin Kopecký s Tomášem Jurčíkem nám poskytli informace, které bychom jinde neměli možnost získat a tímto jim děkuji. Bylo to perfektní, pánové!

Veronika Kotlantová