Honors slaví deset let v Richterově vile

„Dnešek bude stát opravdu za to,“ pomyslela jsem si, když jsem ve středu 4. října 2017 vstávala a připravovala se na další všední den. On ale vůbec nebyl všední, právě naopak. „Už aby byl večer,“ přála jsem si cestou do práce… A brzy jsem se dočkala!

Co se vlastně ten den dělo?

Čekaly mě hned dvě premiéry. Chystala jsem se na svoje první slavnostní setkání Honors Academia, na kterém se každý rok předávají diplomy úspěšným absolventům našeho programu. A také jsem měla poprvé spatřit nádherné prostory Richterovy vily pod Pražským hradem, ve kterých se akce letos konala. To na jeden den není vůbec málo.

Proč právě Richterova vila?

 

Před deseti lety se zrealizoval jeden skvělý projekt. Projekt, u kterého téměř nikdo nedokázal říct, zda bude fungovat. Ale Prof. Ing. Ivan Nový, CSc., současný děkan Podnikohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické, mu věřil. Právě díky němu se zrodil program Honors Academia. A Richterova vila se nám zdála jako vhodné místo pro oslavu jubilejního desátého roku existence tohoto skvělého počinu!

A jak to vlastně probíhalo?

Úderem šesté hodiny večerní se Richterova vila naplnila lidmi, bez kterých by Honors nebyl tím, čím je. Přišli učitelé, absolventi, současní studenti i firemní partneři. V průběhu slavnostního setkání se u mikrofonu vystřídal jak zakladatel programu Ivan Nový se svým úvodním proslovem, tak i současná tajemnice Katka Pechová nebo zpěvačka Pavla Hybešová. Během večera obdrželo diplomy více než deset úspěšných absolventů studia, dva z nich si je dokonce odnášeli v červeném provedení (gratuluji Ani a Adnane). V závěru dostali možnost představit se i noví studenti.

Třešnička na závěr

Na správném setkání nesmí chybět občerstvení. Čekal nás bohatý raut, a my jsme měli možnost vyzkoušet si v praxi to, co jsme se naučili o stolování a chování u stolu od pana Špačka. Doteď nevím, zda jsem příbor držela správně, ale jídlo bylo opravdu výborné!

Veronika Kotlantová