Seznamovák pro nováčky

Koncem září Honors klub zorganizoval nezapomenutelný seznamovací víkend na Točné, který nás, nováčky, skvěle uvedl do komunity studentů, ale i absolventů programu Honors Academia. Ačkoliv byl primárně organizovaný pro nově přijaté studenty, části programu se zúčastnili i „staří mazáci“, anebo dokonce alumni. Bylo milé vidět, že i přes své nabité programy si rádi našli čas a přijeli se za Prahu s námi pobavit. Takové jednání hodně vypovídá o otevřené a přátelské komunitě HA studentů.

Program začínal v sobotu ráno, který jsme zahájili originálními seznamovacími hrami, jejichž cílem bylo si zapamatovat jména všech přítomných studentů. Když se venku hezky vyjasnilo, přesunuli jsme se na venkovní aktivity, při nichž jsme měli možnost odbourat strach a distanc, který přirozeně máme k cizím lidem. Hry byli opravdu zábavné a neobvykle rychle jsme dosáhli příjemné přátelské atmosféry. Při hrách se totiž ukázalo, jak jsou studenti HA kreativní, komunikativní, se smyslem pro humor a týmového ducha. Po lahodném obědě, který jsme si zpříjemnili poslechem příjemné hudby od naší oblíbené interpretky Marie Pojkarové, jsme si zahráli praktickou hru, která nám měla přiblížit náš následující semestr, kdy bude nezbytné zkombinovat Honors, školu, práci, osobní život a koníčky.

O večerní program se mimo další aktivity (jako například pantomima) postaral Jirka, který hrál na kytaru, a díky tomu jsme měli unikátní příležitost se před novými spolužáky ztrapnit svým falešným zpěvem. Celou víkendovou akci jsme se nemohli ukončit lépe než bohatou snídaní, které kralovaly Mírovy palačinky.

Díky tomuto víkendu jsme zjistili, kolik toho máme společného, a také se dozvěděli o zajímavých odlišnostech každého jednotlivého spolužáka. Mezi společné rysy patří: hodně cestování a alespoň několikaměsíční život v cizině, úspěšné pracovní zkušenosti z firem a studentských organizací, milion mimoškolních aktivit a další trilion aktivit, který chceme dělat, ale už nemáme čas. Moc děkuji organizátorům, Evě, Hance, Verče, Blance, Zuzce, Mírovi. Těším se na další společné akce!

Karin Gabrielová