Seznamovák pro nováčky na Točné

Tak jo, je to tady – seznamovací víkend pro nováčky. Něco jako neoficiální zapsání do studia Honors Academia. Poslední víkend v září si nejen všichni HA nováčci, ale i několik současných studentů a absolventů vyhradilo svůj drahocenný čas pro tuto akci. V sobotu ráno jsme se všichni sešli v areálu VŠE na Točné. Většina z nás byla překvapena, jak skvělé místo vůbec VŠE vlastní. Na zahřátí jsme si dali čaj a také několik seznamovacích her. Pro jistotu (a také pro ty, kterým trvá déle zapamatovat si nová jména) měl naštěstí také každý účastník svou Honors jmenovku.

Počasí nám přálo, svítilo sluníčko, a tak jsme mohli vyrazit na další hry ven. Na chvíli se z nás stala dvě stáda slepých ovcí, každé se svým pastýřem, který měl za úkol pomocí zvuků (bez mluvení) své ovečky navést bezpečně do ohrádky. Poté měly ovečky poradu a mohly si vymyslet novou strategii pro druhé kolo této hry. Je super uvědomit si občas také přesah hry a zpětně se ohlédnout, proč jsme zvolili tu či onu konkrétní strategii a přemýšlet o podobných situacích v reálném životě.

Po obědě jsme načerpali síly na začátek nového semestru. A jelikož jsme všichni z Honors Academia, zvládneme i něco, co se může zdát na první pohled nemožné. Dva semestry během jediného dne? Žádný problém. Zkusili jsme si dva semestry na nečisto, abychom viděli, jak dobře si zvládneme rozplánovat svůj čas. Po zběsilých registracích jsme měli půlhodinový semestr, během kterého jsme museli navštívit práci, školu, HA a snažili jsme se ani nezapomenout na náš volný čas. Během semestrů nás často potkávala „paní náhoda“, která nás donutila naše původní plány lehce změnit.

Během prezentace jsme se také dozvěděli spoustu informací o Honors Academia programu, včetně popisu jednotlivých předmětů a zajímavostí. Nechyběla ani zmínka o Honors Clubu.

Po společné večeři jsme měli volnější program, během kterého jsme se poznávali a různě si povídali. Když se setmělo, čekala nás poslední organizovaná aktivita soboty. Všichni jsme se beze slov vydali do blízkého lesíka, kde jsme si v naprosté tichosti našli své místečko a měli možnost napsat dopis svému budoucímu já. Sepsat své dojmy z celého dne, ale i obavy a další postřehy. Každý měl možnost svůj dopis pečlivě zalepit do obálky a nechat si v budoucnosti poslat. Na závěr sobotního dne jsme měli možnost říci ostatním co máme na srdci, a to přesně po dobu, než vyhořela sirka, kterou každý z nás dostal.

V neděli ráno jsme se společně nasnídali, každý přinesl od něčeho trošku a bylo nám hej. Mistr kuchař nám dokonce udělal čerstvé lívance. Mňam!

Po tomto víkendu už rozhodně nikdo z nás nováčků nemá strach, ale naopak se těší na spoustu nových zážitků, které nás všechny bezpochyby čekají.

Tereza Vejskalová