Přivítali jsme nové honorsáky! Jaký byl Seznamovák ve Skautském institutu?

Hola, hola Honors volá. Praha je ještě v mlze, ale já už za špatného počasí vyrážím směr Skautský institut, kde se poprvé seznámím s ostatními nováčkami i se staršími a zkušenějšími honorsáky. Večer před událostí jsem přemýšlela, jaký to asi bude? Poznám tam nějaké fajnové lidi nebo to budou přemotivovaní a ambiciózní kariéristi?

Do Skautského institutu jsem překvapivě dorazila jako první, což u mě není samozřejmostí. První osobu, kterou potkávám v učebně byla usměvavá Štěpánka. Daly jsme se hned do řeči a já věděla, že si budeme rozumět. Další příchozí byla Viki, se kterou jsem se seznámila již při dodatečném výběrové řízení a hned jsme si padly do oka. Po půlhodině small talku dorazili i poslední opozdilci Julča a Kuba a Verča, naše skvělá tajemnice začala s úvodem.

Dopoledne jsme strávili hraním seznamovacích her, abychom na sebe nevolali hej počkej, ale jménem. Dozvěděli se, co kdo rád a naopak nerad dělá mimo učebny VŠE. Vrcholem dopoledního programu byla Bonpar challenge, kdy jsme vytvořili 2 týmy po 3. Dostali jsme 20 špaget, proužek izolepy, kus provázku a jeden Bonpar. Cílem bylo: postavit co nejvyšší konstrukci, která udrží Bonpar. Náš tým já, Kuba a Alex jsme měli spoustu nápadů, jak bys se to dalo udělat, ale základní čtvercová konstrukce nebyla naším kamarádem a stále se nám rozpojovala. V posledních minutách se náš tým snažil smotat špagety „nějak“ dohromady a co nejvýše jsme umístili Bonpar, který se po vypršení času zhroutil společně s celou konstrukcí. Za to holky, Julča, Viki a Štěpánka připevnily celou konstrukci izolepou ke stolu a to se ukázalo jako velmi dobrý nápad, jelikož jejich konstrukce stála ještě dlouho potom, co naše ležela na stole. A pak že holky nejsou technické typy!

Po obědě jsme se přesunuli do Vinotéky U Grébovky, kde jsme se u sklenky vína a společenských her seznámili s dalšími honorsáky. Když zapadlo Slunce a vyšel Měsíc, tak jsme se přesunuli do parku Grébovka. Na úplný závěr jsme všichni prošli přijímajícím rituálem, který se skládal ze 3 tajných částí. Po vyčerpávajícím celodenním programu jsme se s úsměvem na rtech rozešli a jsem si jistá, že se všichni těší na další společnou akci stejně jako já!

Anna Veselá