Pojem odborná exkurze nabyla díky Honors Academii nových rozměrů

Honors Academii se to opět povedlo. Z poznávacího zájezdu jsme vrátili obohaceni nejen o znalosti, ale také zkušenosti a místní kulturu – Honorsáci umí využít každé příležitosti.

Bylo sychravé pondělní ráno a v čele s profesorem Novým jsme se ve spícím autobuse prodírali ranní Prahou. Prvním cílem byly Drážďany. Město, které má kouzelné genius loci, se nám kromě památek pochlubilo i unikátní továrnou na limuzíny Volkswagenu. Snaha průvodců v nás vytvořit emocionální vztah vůči VW Phaeton byla chvályhodná, ale nenechali jsme se opít rohlíkem, i když to byl rohlík “hand made in Germany”  v ceně několika milionů.

Ještě týž den jsme dorazili do Hamburku, kde jsme strávili nejlepší chvíle celé exkurze. Na poznávání města jsme měli dost času a dokonce došlo i na místní kulturu. Výrobní komplex Airbusů byl fascinující a zanechal v nás velký dojem. Bohužel německá striktnost a absence pochopení zvítězily, a tak jsme se museli obejít bez pana profesora.

Poslední den jsme plní zážitků a bohaté snídaně opouštěli Hamburk a vydali jsme se poznávat německou dálniční síť. Zastávka byla v městě Brémy a v nedaleké továrně, pro změnu na Airbusy. Každá továrna Airbusu v sobě skrývá logistické lahůdky, a proto ataky únavy po třech intenzivních a nabitých dnech neměly šanci.

Zpáteční cesta po německých dálnicích byla přesně tak pestrá, jak jsme očekávali. Kupodivu i kolony lezou v Německu na nervy stejně jako u nás. Jako prudce aktivní a hraví Honorsáci jsme si až do příjezdu k alma mater krátili cestu sebevzděláváním.

Autor: Ondřej Hubatka

  • Autor:
  • Vytvořeno:
  • Poslední aktualizace: