Manažerská hra za sebou opět nechala vítěze a poražené /18.-19.10./

Letos se Honorsáci v rámci předmětu Manažerská hra museli popasovat s rozběhnutím kavárny. Již z počátku panovala na kavárenském trhu velká rivalita. Celkem se snažily prosadit 4 kavárny, ale jen jedna mohla být nejlepší a nejoblíbenější. Jenže jak se prosadit v tak vysoce konkurenčním prostředí? O recept na úspěch se s vámi podělí vítězové letošní manažerské hry, nováčci v Honors Štěpánka a Kuba.  

Co vás činí tak hvězdným týmem a co vás na manažerské hře nejvíce bavilo? 

Štěpánka: Věřím, že právě naše přirozená soutěživost, hravost, selský rozum a dravost nás držela neustále ve střehu, a tak jsme neztráceli naděje a věřili v úspěch. Nejvíce mě na manažerské hře bavila atmosféra, která mezi námi všemi panovala a která byla na jednu stranu velice přátelská, ale zároveň bylo cítit, že každá kavárna chce urvat co největší podíl na trhu.  

Kuba: Jsme přirození talenti! ? Ne, to si samozřejmě dělám srandu. Za sebe musím říct, že bylo konečně vidět, že už jsem nějaký pátek na ekonomce, a tak se trochu orientuji ve všech základních aspektech byznysu od marketingu až po finance. Navíc jsem využil i svoji zálibu ve strategických hrách. Se Štěpánkou jsme pak s různými znalostmi utvořili velmi úderné duo ? A nezbývá mi než souhlasit, atmosféra byla úžasná kombinace příjemného prostředí spolu s velkou soutěživostí všech zúčastněných, která z nás dostávala maximum. 

Co si z manažerské hry odnášíte? 

Štěpánka: Manažerská hra mi prakticky ukázala, jak komplexní je svět podnikání a díky této jedinečné příležitosti jsem si odnesla zkušenost, jak se rychle a efektivně rozhodovat na základě ukazatelích typu relativní tržní podíl, tržba, čistý zisk nebo zákaznická spokojenost. 

Kuba: Další skvělou ukázku toho, jak může být podnikatelské prostředí nepředvídatelné a komplexní, což nutí podniky neustále inovovat a zůstávat flexibilní, protože jinak o svoje místo na trhu mohou rychle přijít. 

Jak byste poradili dalším účastníkům nadcházející manažerské hry? 

Štěpánka: Základem všeho je vybrat si namotivovaného parťáka a společně se nebát občas zariskovat. Důležité je se poučit z případných neúspěšných kroků během hry, které vám následně mohou pomoci k tomu být nejlepší. 

Kuba: To, co zmínila Štěpánka je určitě pravda, ale nechci se opakovat, takže zmíním jiný aspekt. Jděte do toho po hlavě a naplno si to užijte, fakt to stojí za to! Jako se vším platí, že čím víc tomu dáte, tím více z toho dostanete. 

 

Štěpánka Jónová 

Jakub Sauber