Letní stáže v Citibank – zážitky studentů VŠE / Honors Academia

Letní stáž v Citibank letos absolvovalo 6 studentů z VŠE. Oslovili jsme dva z nich a zeptali se jich, jak oni sami hodnotí svoji zkušenost v Citi.

Na naše otázky odpovídali Miroslav Havela a Tomáš Kalenda. Mirek je studentem VŠE, členem spolku Honors Academia a v létě absolvoval stáž na oddělení Operations – Collections. Tomáš je rovněž studentem VŠE a v létě absolvoval stáž na oddělení Retail Bank. Oba studenti se zároveň účastnili letošního kola soutěže Citi Innovator o nejlepší zpracování případové studie.

Jak jste se dostali ke spolupráci se Citibank?

MIREK: V letním semestru jsem se spolu se dvěma spolužačkami z Honors Academia, Soňou a Martinou, přihlásil do Citi Innovator – soutěže pravidelně pořádané Citibank, ve které se mohou studentské týmy zapojit do řešení reálných otázek z činnosti banky. To byla skvělá příležitost poznat pracovní prostředí v Citibank, profesionální a přátelskou atmosféru tam, i některé otázky, které banka musí ve své činnosti řešit. Na Citi Innovator jsem se také dozvěděl o studentských stážích Citibank. Následovala má přihláška a výběrové řízení. Na závěr odpovědi dodám, že účast v Citi Innovator ale určitě není podmínkou, pokud se chcete hlásit do Citibank.

Tým Citi Innovator, jehož součástí byl i Mirek (4. zleva)

TOMÁŠ: Ke spolupráci se Citibank jsem se dostal přes soutěž Citi Innovator, která je pořádána pro týmy studentů vysokých škol. Jako tým jsme pracovali na marketingové strategii v oblasti prémiového bankovnictví. Možnost zpracovávat reálné téma pro Citibank nás motivovala a nakonec jsme zvítězili.

Jak hodnotíte svoji letní stáž v Citibank?

MIREK: Ze stáže jsem byl nadšený. Určitě se na tom podílelo to, že jsem měl skvělého nadřízeného, přátelské a vstřícné kolegy i možnost potkávat se s ostatními stážisty. A také to, že práce byla opravdu zajímavá – nebylo to jen učení se nových věcí a výpomoc stálým pracovníkům, ale opravdu možnost podílet se na práci oddělení. Navíc díky školení, které pro nás HR uspořádalo, i setkáním se stážisty z jiných částí banky, jsem měl možnost dozvědět se více o fungování banky jako celku.

TOMÁŠ: Letní stáž v Citibank jsem si opravdu užil a vzpomínám na ni v pozitivním duchu. Možnost pracovat v rámci banky s historií jako má Citi a účastnit se odborných školení je v dnešní době opravdu cenná. Přesto, že jsem celé letní prázdniny strávil pracovně, stáže v Citibank rozhodně nelituji!

Jaký byl váš největší zážitek ze Citibank?

MIREK: Když přeskočím závěrečnou prezentaci v Citi Innovator, která určitě byla velkým zážitkem, a zaměřím se přímo na letní stáž, tak musím říci, že vlastně celá stáž – prakticky každý den jsem se dozvěděl něco nového, měl příležitost pracovat na něčem zajímavém.

TOMÁŠ: Obecně jsou mým největším zážitkem ze Citibank kolegové. Jejich důvěra, pozitivní přístup a energie, kterou mi věnovali, mě udivovaly každý den.

Co pro vás byla největší výzva?

MIREK: Asi úplný začátek stáže, kdy jsem se potřeboval rychle naučit a pochopit spoustu nových věcí o fungování banky a oddělení, ve kterém jsem pracoval, a u toho zpracovávat první analýzy. A musím říci, že to byla určitě výzva v positivním slova smyslu.

TOMÁŠ: Největší výzvou pro mě byla rozhodně práce s klienty a zodpovědnost za jejich následnou spokojenost.

Komu byste doporučili letní stáž a práci v Citibank?

MIREK: V Citibank lze práci i stáž dělat v různých odděleních a rolích, kde se můžete rozvíjet a podílet na činnosti banky v tom, co vás zajímá a baví. Co mají ale asi všechny pozice společného, je přátelský kolektiv, dynamické a mezinárodní prostředí (to v praxi například znamená, že kromě lidí z oddělení, přijdete do kontaktu s kolegy třeba z Irska, Maďarska nebo Asie). Takže pokud vás práce v takovém prostředí baví a zajímá, určitě sledujte stránky Citibank.

TOMÁŠ: Práci v Citibank bych doporučil všem studentům, kteří jsou si jisti, že chtějí pracovat v pobočce nadnárodní banky. Jinak si nemyslím, že existuje skupina studentů, pro které by Citibank byla doporučeníhodná a naopak. Citibank je zkrátka ideální příležitost pro ambiciozní studenty, kteří mají chuť se rozvíjet.

Informace k letním stážím 2014 a výběrovému řízení bude zveřejněno v průběhu dubna/května 2014 na www.citibank.cz. Pokud nám o sobě chcete dát vědět už teď, kontaktujte nás na my.chance@citi.com.

A na závěr … co se od kandidátů na letní stáže v Citibank očekává?

• VŠ studium v minimálně 3. ročníku studia, ideálně ekonomických oborů
  • Ochotu pracovat na plný úvazek během celého léta (červen/červenec – září)
  • Zájem o kariéru v oblasti financí či bankovnictví
  • Chuť učit se a pracovat na svém rozvoji