Kurz vyjednávání s Martinem Konečným

První volitelný předmět tohoto semestru se nesl v duchu efektivního vyjednávání a proběhl na naší oblíbené Točné. Kurz vedl Martin Konečný, který je zkušeným odborníkem v oblasti vyjednávání všeho druhu a pokud někdo očekával praktické zkoušení reálných situací, tak se dočkal na sto procent. Martin je praktik, který bez problému dovysvětlí potřebnou teorii, nicméně vše je proloženo tak, aby to zapadlo a nejednalo se o dvě oddělené oblasti.

Během soboty jsme se několikrát natáčeli na video, abychom zjistili, zda působíme a jednáme opravdu tak, jak se domníváme. Videozáznamy jsme použili především k tomu, abychom situace mohli následně rozebrat a co nejvíce se naučili z vlastních chyb.

Jako první jsme zkoušeli vyjednávání dle zadání pouze ve dvojicích, poté vyjednávací situace ve skupinách s více položkami s různou prioritou. Není to jen o univerzálním správném přístupu, ale samozřejmě hlavně o dobrém čtení dané situace a také o poznání sebe sama. Pokud se znáte, můžete využít svých silných stránek a pracovat na rozvinutí těch slabších.

V neděli to bylo více zaměřené na naše konkrétní potřeby, aneb co bychom chtěli stihnout procvičit a rozebrat. Proto jsem si zkusili také vyjednávání o platových podmínkách ve firmě nebo situaci vyjednávání o koupi bytu. To vše tím způsobem, abychom opravdu nalezli řešení a uzavřeli tzv. deal.

Byly to dva intenzivní dny v super prostředí, kde jsme mimo „výuku“ stihli také zajet do výborného blízkého pivovaru na oběd, večer hrát různé hry a skvěle se pobavit.

Gabriela Horníčková