Jak se prosadit na trhu s vlastní firmou

V pátek 12. dubna si pro nás absolventka Honors Academia Lucie Marková připravila tematickou přednášku o tom, jak se prosadit na trhu s vlastní firmou.

Lucie je majitelkou firmy Fashion Space, s.r.o., v rámci které pořádá virtuální online módní přehlídky. Ještě během studia Lucie na VŠE zorganizovala skutečnou módní přehlídku s profesionálními modelkami a veškerou produkcí. V tu chvíli ji napadlo přenést módní přehlídky na internet. Její kamarádi z Honors Academia ji v myšlence podpořili, a tak se do projektu pustila.

V průběhu přednášky nám Lucie vyprávěla o svých začátcích, o tom, jak je těžké získat investory i první zákazníky. Postěžovala si, jak složitá je spolupráce s některými webmastery a zdůraznila, jak je důležité správně sepsat smlouvy a nespoléhat se jen na gentlemanské dohody. Také nás překvapila tím, jak je natočení jednoho přehlídkového klipu finančně náročné, a že získat práva k použití hudby není zdaleka ta nejjednodušší část.

Dnes Lucie spolupracuje se stálými klienty, vytvořila si kolem sebe tým schopných lidí a neustále vymýšlí, jak ještě své služby vylepšit.

Po její přednášce má jistě každý, kdo si chce založit vlastní firmu, nad čím přemýšlet. A pokud se i Vy chcete podívat, jak taková virtuální přehlídka vypadá, navštivte stránky www.fashionspace.tv.

Autorka: Veronika Pospíchalová

  • Autor:
  • Vytvořeno:
  • Poslední aktualizace: