Honorsáci na TEDxYouth 2013 v Praze

“The Spark” neboli Jiskra bylo heslo letošního TEDxYouth, který se konal v sobotu 16.11.2013 v kině Ponrepo. Díky dlouhodobé spolupráci mezi programem Honors Academia a TEDxPrague se o akci dozvědělo a s radostí zúčastnilo i několik honorsáků. Mezi nimi byly i Aneta s Aničkou, které o akci sepsaly pár vět…

Během večera jsme mimo jiné měly možnost zhlédnout videostream z globální konference TEDxYouth. Nicméně nejsilnější dojem v nás zanechalo šest řečníků a jejich příběhy o minimalismu, protestech proti svítícím reklamním billboardům ze strany dvou dvanáctiletých slečen, umění hledat ve špatných věcech vždy jen to dobré, boji s rakovinou, který výrazně změní životní hodnoty, či uplatňování ekonomických zákonů ve vztazích a sexu. Celé toto setkání bylo nesmírně motivující. Překvapilo nás a zároveň nadchlo, jak lidé všech generací nejsou lhostejní k osudu jiných a s jak velkou odvahou dokáží bojovat za své zásady.

A samozřejmě nezapomeňme na doprovodný program, který zahrnoval od ochutnávky orientální kuchyně, přes exhibici přeborníků na moderní “yoyo”, po vystoupení věhlasného “smíchologa” a následnou afterparty.

Velké dík patří organizátorům a také Ivance Šenitkové, jedné z hlavních organizátorek a zároveň absolventce HA. Byl to opravdu skvělý program pro sobotní večer. Děkujeme TEDxPrague za inspirativní akci a budeme se těšit někdy příště opět naviděnou. :-)

Autorky: Aneta Chvátalová a Anna Humlová

* TEDx jsou “nezávislé akce nesoucí se v duchu TED konference, která je věnována myšlenkám, které stojí za to šířit. TEDxYouth je součástí této rodiny. Jedná se o lokálně připravované setkání kombinující videa – TEDTalks – a živá vystoupení řečníků.”