Honors sobě – na jaře proběhlo 2. školení Excelu

Studenti Honors Academia se nevzdělávají pouze povinnými kurzy a projekty. Dokáží si předávat znalosti a dovednosti sami navzájem. Tyto aktivity nazýváme Honors sobě a jejich cílem je, aby se studenti navzájem obohatili z různých oblastí, ve kterých se pohybují. Takovou aktivitou bylo školení Excelu, které si pro nás připravil Michal Konvalinka. Už podruhé v tomto akademickém roce jsme měli příležitost se zdokonalit ve funkcích Excelu. Ve večerních hodinách 3.března jsme se sešli v počítačové učebně na VŠE. Z nabídky, kterou nám Michal dal, jsme se rozhodli, že se naučíme a zdokonalíme v nástrojích Excel jako je S-vyhledávání nebo programování funkcí.

Podobné školení proběhlo už na podzim a tehdy jsme se učili pracovat s kontingenčními tabulkami. „Tato školení jsou jednoduše pro ty, kteří se chtějí něco naučit. Nikdo je do toho nenutí, nikdo jim to nepřikazuje. Sami se rozhodnou, že chtějí strávit volný večer něčím novým. Prostě se chtějí naučit něco nového. U takového školení jde cítit chuť lidí si osvojit něco nového. Během večera panuje skvělá atmosféra a to mě baví,“ říká náš školitel Michal Konvalinka.

Michal je zkušený školitel, který je vždy na kurzy perfektně připravený. Má pro nás nachystané ukázky, úkoly a různé příklady. Občas je náročně po celém dni držet pozornost. Díky živé a zábavné atmosféře během školení to ale tak těžké není. Navíc nás Michal vždy jednoho po druhém odmění za správně vyřešený kontrolní příklad. „Poprvé jsme zorganizovali školení na podzim a mile mě překvapil zájem. Nečekal jsem, že po celém dni ve škole a v práci se ještě někomu bude chtít chodit do školy, aby se něco učil. Viditelně jsem se tehdy spletl a to mě motivovalo. Proto jsem udělal další školení i na jaře a určitě zorganizujeme další,“ prozradil Michal.

Autor: Ondřej Hubatka