Honors sobě – jak se připravit na personalisty

V rámci konceptu Honors sobě, kdy zkušenější studenti programu Honors předávají zkušenosti z oblasti, ve které pracují. Tentokrát v pondělí 16. června 2014 přednášel Tomáš Sedloň, který pracuje jako HR konzultant. Celá přednáška Tomáše se i díky menšímu počtu lidí přelévala do příjemné diskuze.

V první části nám Tomáš naznačil vhodné cesty na hledání práce, které komunikační kanály jsou vhodné pro určité profese a např. které personální agentury využít či zda používat pouze Linkedin. Linkedin jsme dále rozebrali, Tomáš poradil, jak si vytvořit dobrý profil na Linkedinu, který najde personalista, co bude hledat pracovníka v oboru, ve kterém pracujeme. Ohledně LinkedIn jsme ještě diskutovali, jak probíhá networking a zkusili jsme si i přemýšlet jako personalisté.

V druhé části nám Tomáš poradil, jak si udělat životopis, který zaujme a který obsahuje pouze nezbytné věci, aby zbytečnosti nezabírali místo důležitým věcem. Dále se přednáška přelila do diskuze a v neposlední řadě nám Tomáš doporučil zajímavou literaturu k oblasti HR.

Přednáška byla výborným vhledem do světa personalistů a mohu ji všem doporučit! 

Autor: Helena Taxová