Honors Academia na EY Academy

V týdnu od 18. do 21. listopadu 2013 jsem měl tu čest stát se členem exkluzivního workshopu pořádaného společností EY, tzv. EY Academy 2013, která byla již 10. svého pořadí. Tento čtyřdenní workshop seznamuje své účastníky, jak vypadá a funguje společnost EY (dříve známá jako Ernst&Young) zevnitř a odkrývá zákulisí všech svých oddělení. Společnost je rozdělena na dvě právní entity a celkově se dále dělí na 4 základní oddělení podle okruhu činnosti. Jsou jimi oddělení auditu, daní, transakčního poradenství a podnikového poradenství.

Díky tomuto workshopu jsme měli možnost seznámit se s vrcholovými manažery, a dokonce i s partnery jednotlivých oddělení. Zkusili jsme si vyřešit různé případové studie a dozvěděli se, jak vlastně vypadá takový forenzní audit či finanční a statistická analýza scorecardů významných bank na českém trhu, apod. Na závěr každého dne se psaly testy, které shrnuly znalosti celého dne a na kterých jsme si mohli uvědomit šíři jednotlivých probíraných témat. Závěrem celého workshopu bylo předání ze strany HR, díky nimž jsme se dozvěděli, jak vypadá příjímací řízení do EY, jak má vpadat CV, jaká je nejlepší příprava na pohovory a co můžeme vlastně celkově očekávat, pokud se do EY chceme dostat.

Díky této skvělé příležitosti jsme také byli odměněni faktem, že nám jako účastníkům tohoto exkluzivního workshopu odpadá celé jedno kolo pohovorů a přednostně jsme se rovněž dozvěděli o otevíraných pozicích v EY. Celé tyto čtyři dne se o nás nádherně staraly slečny z HR, jmenovitě Andrea Svobodová, Sára Leníčková a Gabriela Chovítková. Všem mockrát za jejich práci děkuji a přeji hodně zdaru v pořádání dalších podobných akcí a spolupráci s Honors Academia!

Autor: Lukáš Krupka