Exkurze studentů Honors Academia do Škoda Auto v Mladé Boleslavi

V úterý 7. listopadu 2023 měli studenti Honors Academia jedinečnou příležitost nahlédnout do srdce českého průmyslu automobilů při své exkurzi do Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Program plný zajímavých aktivit sliboval nejen pohled do výrobního procesu, ale také obohacující prezentace od odborníků pracujících v této společnosti.

Dopolední část začala kariérní prezentací, kde studenti získali hlubší vhled do možností zaměstnání a profesních výzev v rámci Škoda Auto. Následovala prezentace managementu inovací, během které byla představena strategie a procesy přijímání inovací, které Škoda Auto využívá k posunutí hranic v oblasti automobilového průmyslu.

Program pokračoval návštěvou lisovny a výrobní linky, kde studenti mohli sledovat precizní procesy tvarování kovů a montáže vozidel na výrobní lince, což jim poskytlo hlubší pochopení technických aspektů automobilové výroby. Prohlídka muzea pak připomněla bohatou historii značky, od prvního vozu Laurin & Klement až po současné technologické pokroky.

Po intenzivním dopoledni následoval zasloužený oběd, během kterého měli studenti příležitost doplnit svou energii a diskutovat o svých dojmech a poznatcích. Program byl zakončen prezentací brand managementu. Zde se studenti mimo jiné dozvěděli, jak je budována a udržována image značky Škoda Auto na globální úrovni či něco málo o právě probíhajícím rebrandingu.

Celkově byl výlet do Škoda Auto pro studenty Honors Academia nejen poučný, ale také inspirativní. Získali nejen teoretické znalosti, ale také konkrétní pohled na to, jak průmyslový gigant Škoda Auto spojuje tradici s inovací a úspěšně se pohybuje v konkurenčním prostředí automobilového průmyslu. Tato exkurze bezpochyby otevřela nové perspektivy a poskytla studentům Honors Academia neocenitelné poznatky pro jejich akademický i profesní rozvoj. A jak se nám tam líbilo, se můžete podívat také zde.

Martin Trojan