Exkurze do Švýcarska

Září. Semestr ještě ani nezačal a my v Honors už si plníme jeden z našich nejoblíbenějších povinných předmětů. Zahraniční exkurzi.

Tentokrát jsme vyrazili do Švýcarska a oproti předchozím rokům jsme návštěvu firem pojali z trochu jiného konce. Velké továrny nadnárodních organizací jsme vyměnili za malé a střední firmy produkující lokálně.

Brzy ráno 14. září jsme vyrazili společně autobusem od VŠE směr Švýcarsko. První větší zastávkou nám bylo německé město Kostnice, ležící na břehu Bodamského jezera. Po krátké prohlídce města, při které jsme nemohli vynechat budovu Kostnického koncilu a dům, ve kterém bydlel Jan Hus, jsme pokračovali dál do Švýcarského St. Gallenu.

Celý druhý den jsme strávili v malebném horském městečku Appenzell na návštěvě v místní sýrárně a pivovaru. Ve výrobně sýrů Appenzeller Schaukäserei jsme měli možnost vidět na vlastní oči téměř celý proces tvorby tradičního švýcarského sýru, který je typický svou výraznou vůní. Odpoledne nás čekala exkurze v rodinném pivovaru Brauerei Locher a následná degustace pivních speciálů, které jsou pro tento pivovar typické (pivovar vaří několik desítek druhů piv, včetně řady netradičních příchutí).

Třetí den jsme navštívili čokoládovnu Cailler, kterou roku 1819 založil François-Louis Cailler, a kterou v roce 1929 koupila společnost Nestlé. Z čokoládovny jsme se přesunuli do Bernu, kde jsme měli celý večer prostor na prohlídku města.

Poslední den nás čekala dlouhá cesta zpět, kterou jsme si zpříjemnili zastávkou u Rýnských vodopádů – největších vodopádů v Evropě.

Celá exkurze pro nás byla perfektním a zároveň pohodovým zážitkem, na který budeme určitě dlouho vzpomínat. Chceš taky zažít něco navíc a dotknout se praxe? Přidej se k nám! Nováčky přijímáme v každém semestru :-)

IMG_4700