Creativity & Innovation Challenge (28.4. 2011)

V prostorách Fakulty elektrotechnické ČVUT se ve čtvrtek 28. dubna 2011 konala soutěž s názvem Creativity & Innovation Challenge organizovaná neziskovou organizací Junior Achievement Czech Republic. Tato soutěž byla určena pro studenty středních škol, kteří si chtěli vyzkoušet práci v týmu, komunikaci, prezentaci a obhajobu svých nápadů před odbornou porotou. Týmy byly složeny ze 4 až 5 soutěžících, kteří se před soutěží neznali – samotné rozlosování do týmů totiž proběhlo až v den akce. Součástí týmu byl i mentor-konzultant, který na tým „dohlížel“. Do této role se pasovalo i několik studentů Honors Academia, konkrétně Vlasta Kouřimský, Martin Tříska, David Nývlt, Ondra Pánek, Petr Havlík a Šárka Vostarková. Naše role by se dala popsat jako průvodce studentských týmů, který měl svůj studentský tým rozhýbat, dostat své svěřence do správného rytmu a dovést je k nejlepšímu výsledku. Hlavním partnerem akce byla společnost IBM, která také „dodala“ téma letošního ročníku – „vymyslete produkt nebo službu v oblasti vzdělávání, rozvoje lidí přispěje k tomu, aby byl svět lepší“. Pro nás, mentory, to byla velmi zajímavá zkušenost a jsme rádi, že jsme mohli být součástí této akce. Závěrem je dobré ještě dodat, že na 2.místě z celkového počtu 21 se umístil tým vedený jedním z Honorsáků.