Chopili jsme se ŠANCE!

Jako již tradičně i letos se studenti programu Honors Academia podíleli na organizaci veletrhu pracovních příležitostí ŠANCE konaném na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze. Tento veletrh se v átriu Rajské budovy koná pravidelně každý semestr. Dá se říci, že se jedná o nejvýznamnější personální událost, která se na půdě VŠE odehrává. Stejně jako v loňském letním semestru i letos na podzim se veletrh ŠANCE těšil velkému zájmu jak ze strany studentů tak společností hledající nové tváře. Celkem se během dvou dnů veletrhu zúčastnilo desítky vystavovatelů z řad lokálních i mezinárodních firem a odhadem tisíce studentů aktivně nebo pasivně hledajících práci.

Naším úkolem bylo zajistit bezproblémový průběh konzultací životopisů, které se konaly ve středu 16.10.2013 v rámci veletrhu. Stanoviště Honors Academia bylo umístěno v druhém patře átria RB, hned vedle rozsáhlého schodiště. Studenti, kteří přicházeli v dopoledních hodinách, mohli využít možnosti a na konzultaci CV se předem registrovali pomocí webu. Kdo však o této možnosti nevěděl nebo registraci nestihl, mohl přijít v odpoledních hodinách.

Fronta, která se po obědě u konzultací tvořila, svědčila o obrovském zájmu studentů. Letos totiž kromě klasických konzultací v češtině mohli využít možnosti nechat si CV zkonzultovat i v angličtině díky účasti zahraniční konzultantky ze společnosti AB InBev. Během čekání na konzultanta byli uchazeči zásobováni vyčerpávajícími informacemi o našem programu a výběrovém řízení do Honors Academia, stejně tak jako drobným občerstvením.

Životopisy konzultovali zástupci HR oddělení z několika různých společností, jakými jsou Deloitte, Kooperativa, E&Y, TPA Horwath a mnoho dalších. „Konzultace CV se u studentů těší semestr od semestru větší oblibě. Letos jsme během jednoho dne zajistili konzultace celkem 220 životopisů pomocí 20 konzultantů, což odpovídá přibližně 73 hodinám čistého času,“ shrnul akci tajemník Honors Academia Aleš Pusteník.

Na konzultace životopisů se můžete těšit opět v průběhu jarního veletrhu pracovních příležitostí ŠANCE, který se bude konat v březnu 2014. I my budeme opět u toho – nepropásněte proto svoji šanci!

Autor článku: Hedvika Pajerová a Helena Taxová