Best Practice v partnerské společnosti Škoda Auto

Honors Academia pořádá pravidelná Best Practice setkání v partnerských společnostech, na kterých mají studenti možnost podívat se na business zblízka, setkat se s vedoucími pracovníky a zjistit cenné informace jak o fungování jednotlivých oddělení, tak o možnostech uplatnění během studia či po jeho absolvování.

V dubnu studenty Honors Academia hostila mladoboleslavská Škoda Auto, která je naším generálním partnerem. Návštěva začala seznámením s nejnovějším modelem vlajkové lodi Škodovky – Octavia třetí generace. Vůz vybavený nejmodernější technologií jsme si mohli beze spěchu prohlédnout a vyzkoušet. Po prohlídce následovala dvojice přednášek. První nás seznámila s trainee programem, který je otevřený čerstvým absolventům vysokých škol, druhá pak s podnikáním v Číně, kde se automobilce velice daří. Ocenili jsme zejména naprostou otevřenost, ochotu odpovědět na jakékoliv položené dotazy a dostatek prostoru na diskusi.

Den jsme zakončili prohlídkou lisovny a montovny, kde jsme na vlastní oči mohli docenit vysokou úroveň výroby a do nejmenšího detailu promyšlenou organizaci přímo v továrních halách. Průvodce nám na každém stanovišti pokládal otázky, korigoval naše odpovědi a zasypával nás statistickými údaji z výroby (od množství odpadu na jeden podvozek až po počet ochranných vrstev laku na karoserii). Nechal nás také nahlédnout do útrob obrovských strojů a předvedl nám postupnou ruční montáž převodovek a motorů. Až vedle mnohasettunového lisu, který každých několik sekund vyrazí díl s mikrometrovou přesností, se složil výsledný obraz automobilky – složitého organismu, který dává práci lidem mnoha různých profesí a nezanedbatelnou měrou stojí za úspěchem naší země.

Autor: Ondřej Štrba

• Autor: