Best practice se Škoda Auto

Prakticky orientovaný seminář se zkušeným trenérem ze Škody Auto, 100km zkušebních jízd, snídaně do postele i teamová spolupráce – to vše čekalo studenty Honors během 2 denního semináře s naším korporátním partnerem – Škoda Auto.

Když se v ranních hodinách dne 26. dubna sešlo 6 studentů Honors v Praze, zatím mohli jen tušit, že jsou před nimi 2 dny plné zajímavých aktivit. Vzápětí vyrážíme do moderního Škoda Training Center v Mladé Boleslavi. Na místě nás vítá Marek Sinada, zkušený trenér Škody Auto, který nás provází celým dvoudenním školením.

První den byl věnován převážně praktické výuce prodejních schopností. Po krátké teoretické přípravě ohledně faktorů, které rozhodují o spokojenosti našeho zákazníka, jsme již cvičili jak se co nejlépe připravit na obchodní schůzku a jak během ní postupovat. Během kurzu jsme často cvičili svou kreativitu a efektivní teamovou spolupráci během úkolů a cvičení. Teamové výstupy byly prezentovány a také vhodně doplněny Markem-trenérem na základě zkušeností ze Škody Auto stejně jako z empirického výzkumu. V závěrečné části prvního dne jsme zkusili našim spolužákům „prodat“ nejroztodivnější zboží od láhve vody, přes kladivo až po žábu (ne skutečnou). Poté už na nás čekalo jen ubytování v přilehlém hotelu, kde nás všechny mile překvapila snídaně podávaná přímo do postele.

Dopoledne druhého dne jsme se dozvěděli o historii vozů Laurin a Klement a Škoda Auto a následně také o nejmodernějších technologiích použitých ve vozech Škoda. Odpoledne nás očekával zlatý hřeb celého kurzu, tedy testovací jízdy. Během testovacích jízd jsme měli jedinečnou možnost vyzkoušet vozy Superb, Octavia, Roomster, Yety, Rapid a Citygo, v prostředí od dálnice až po malé točité silničky. V úplném závěru kurzu se s námi setkala zástupkyně HR, se kterou jsme měli možnost hovořit o uplatnění ve Škoda Auto na praxích a absolventských pozicích.

Kurz byl výborným zážitkem, a to díky souhře praktického školení, skvělých spolužáků a i nezapomenutelných jízd.

Autor: Miroslav Havela