Vyučující

Prof. Ing. Ivan Nový, CSc. prof. Ing. Ivan Nový, CSc.
Je profesorem Vysoké školy ekonomické pro obor podniková ekonomika a management. Od roku 1992 je vedoucím katedry psychologie a sociologie řízení na Fakultě podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze, od roku 1996 proděkan pro vědu a výzkum na Fakultě podnikohospodářské VŠE v Praze a od roku 2014 děkan Podnikohospodářské fakulty.
V odborné práci se zaměřuje na problematiku sociologických a sociálně psychologických aspektů podnikového řízení s důrazem na oblast vedení lidí, podnikové kultury a interkulturního managementu. Velmi významná je také jeho poradenská činnost pro známé a velké mezinárodní i české firmy. Je zakladatelem a garantem programu Honors Academia.
Mgr. Tereza Králová, Ph.D.
Jejím oborem je psychologie práce a řízení a aplikovaná sociální psychologie. Teoreticky i prakticky (jako lektor) se zabývá tematikou rozvoje sociálních a manažerských dovedností; výzkumně se v současnosti zaměřuje na tematiku vedení lidí. Věnuje se psychologickému poradenství, psychodiagnostice a koučování (zejména manažerů). Autorsky se podílela na řadě knižních publikací a odborných článků doma i v zahraničí. Je členkou tuzemských a mezinárodních odborných asociací.
doc. PhDr. Daniela Pauknerová, Ph.D.
Zaměřuje se na psychologii práce a řízení, trénink komunikačních, prezentačních, sociálních a manažerských dovedností, psychologické a profesní poradenství, psychologickou diagnostiku a motivaci pracovního jednání a genderovou problematiku. Těmito tématickými okruhy se intenzivně zabývá i v podnikové sféře jako konzultant i lektor v rámci nejrůznějších kursů, tréninků a psychologických expertiz. Je autorkou a spoluautorkou textů katedry psychologie a sociologie řízení na VŠE, dalších odborných i populárně naučných publikací a článků. Dlouhodobě spolupracuje s University of Pittsburgh.
Mgr. Ing. Stanislav Háša, Ph.D.
Vystudoval VŠE v Praze a jednooborovou psychologii na FF UK, získal doktorát z managementu na VŠE. V současně době vede katedru managementu na VŠE a přednáší na FF UK, založil a pracuje v rozvojovém a terapeutickém centru Po poli, v rámci firmy Prothea Advisory se věnuje poradenské činnosti v oblasti HR a managementu. Jeho vášní jsou rozvojové programy pro HR profesionály, inspirativní workshopy pro management a skupinová facilitace. V rámci koučování pracuje se seniorními HR profesionály a top managementem, specializuje se zejména na oblast osobní a firemní transformace.
Ladislav Špaček
Původním povoláním pedagog. Vyučoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, v letech 1990–1992 byl redaktorem a moderátorem Československé televize. Od roku 1992 působil téměř jedenáct let na Pražském hradě jako mluvčí prezidenta Václava Havla. Účastnil se bezpočtu vrcholných společenských událostí, jako doprovod prezidenta republiky navštívil více než 50 zemí světa, setkal se s desítkami prezidentů a členů královských rodin. Je autorem a protagonistou televizního seriálu Etiketa a napsal řadu knih o etiketě: Etiketa, Velká kniha etikety,Nová velká kniha etikety, Komiksová etiketa, Špaček v porcelánu, sérii Malých knih etikety – pro celou rodinu, pro manažery, u stolu, pro firmu a úřad, pro každý den, je autorem hry Starling aneb Etiketa hrou, etikety pro děti Dědečku, vyprávěj, a knihy vzpomínek Deset let s Václavem Havlem. Jeho poslední publikací je obsáhlá Business etiketa a komunikace. Působí jako konzultant v oboru komunikace a etikety, pořádá přednášky pro top manažery firem a úřadů a pro politiky.
Dipl.-Betriebswirt Andreas Bloch
Jeho oborem je finanční management a mezinárodní management. Studoval Business Administration na Univerzitě aplikovaných věd Deggendorf a na Udayana University Denpasar (Indonesie). Praktcké znalosti načerpal jako konzultant pro regionální banku již během studií. V současnosti působí jako vedoucí projektu v Hans Lindner Institutu, zabívá se hlavně tématy jako podpora podnikání, simulace podnikatelských cyklů atd. Od roku 2009 je externím odborným asistentem na University of Regensburg, zabívá se především financemi v podnikání.

 


Copyright (C) 2000 - 2018 University of Economics in Prague